ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
KÜNYE
İLETİŞİM

Babal: ´Bu kardeşlerin savaşı değildir´

   
Babal: ´Bu kardeşlerin savaşı değildir´

Karadeniz Ereğli´de, TSK tarafından sürdürülen Barış Pınarı Harekatı´na destek vermek ve harekat nedeniyle Türkiye´ye karşı gösterilen uluslar arası baskıya tepki göstermek amacıyla Karadeniz Ereğli Sivil Dayanışma Platformu adı altında bir araya gelen sivil toplum örgütleri basın açıklaması düzenledi.

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) ve Memur Sen Konfederasyonu Ereğli Temsilcisi Ziya Babal, platform adına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Millet olarak birkez daha tarihi günlere şahitlik ederken Ülke olarak da bir kez daha İstiklal ve İstikbal Mücadelesi veriyoruz.

Komşumuz Suriye´de yıllardır devam eden kaos ve iç savaş ortamı beraberinde kan ve gözyaşını getirmiş, bu kan ve gözyaşının sonucunda da yüzbinlerce masum insan ölmüş, milyonlarcası da Ülkesini terketmek zorunda kalmıştır.

Türkiye ise ülkesini terketmek zorunda kalan milyonlarca Suriye´li mazluma kapılarını açarak tüm dünyaya İnsanlık dersi vermiştir.

"SINIRIMIZDA BİR TERÖR DEVLETİ OLUŞTURULMAK İSTENDİ"

Türkiye´nin barış ve kardeşlik adına ortaya koyduğu bütün insani ve vicdani çabalarına ve fedakârlıklarına rağmen gerek batı gerekse de Esed rejimi ısrarla Ülkemiz aleyhine bir takım faaliyetlerde bulunmaya devam etmiş ve bu art niyetli faaliyetlerinin neticesi olarak hemen sınırımızda bir terör devleti tehlikesi baş göstermiştir.

Özetle emperyalistlerin Ümmet Coğrafyasında yeni operasyon sahası olan Suriye´de hem Zalim Esed Rejiminin diktatörce uygulamalarının hem de ABD başta olmak üzere tüm batılı ülkelerin böl-parçala-yönet politikalarının neticesi olarak Ülkemiz zarar görmeye başlamıştır.

Yıllardır Ülkemizin başına bela olan fakat Devletimizin son yıllardaki mücadelesi ile son bulmaya doğru evrilen PKK Terörü bu defa Suriye´nin kuzeyinde farklı bir isimle karşımıza çıkmıştır.

Irak´ı işgal eden, Suriye´yi kaosa sürükleyen, İran´ı karıştırmak isteyen Üst Akıl son darbesini Türkiye´ye vurmakta karar kılmış ve bunun için de önce PKK´yı sonra FETÖ´yü ve şimdi de PYD-YPG´yi taşeron bir terör örgütü olarak karşımıza çıkarmıştır.

Başta ABD olmak üzere bütün batılıların silah, para ve siyasi desteğini alan PYD-YPG terör örgütü Suriye sınırımız boyunca kendi terör devletini kurmaya yeltenmiştir.

"İKİNCİ İSRAİL´İN TEMELLERİ ATILMAK İSTENDİ"

İslam Dünyasının barış ve kardeşliğini tehdit edecek ikinci bir İsrail´in temelini oluşturacak olan bu Terör Devletinin Ülkemizin bekası için de bir tehdit oluşturacağı akıl ve vicdan sahibi herkes tarafından kabul edilmektedir.

Yıllardır Ülkemize yönelik terör eylemlerinde bulunan, binlerce Asker, Polis ve Öğretmenimizi Şehit eden Terör Örgütlerine ses çıkarmayan, kınamayan bir takım siyasi parti ve yandaş sendikaların bugünlerde ‘‘Savaşa Hayır-Barışa Evet´´ nutukları atarak Devletimizin teröre karşı başlattığı bu harekâtı itibarsızlaştırmaya çalışarak sözde barış yanlısı görünmelerini de son derece manidar buluyoruz.

Bizler biliyoruz ki onların derdi ne savaşa karşı olmak ne de barış istemektir.

Onların derdi Türkiye´ye karşı oynanan oyunların Yerli ve Milli İmkanlarla bozulması yani kendilerini besleyip büyüten efendilerinin planlarının alt üst edilmesidir.

"BU KARDEŞLERİN SAVAŞI DEĞİLDİR"

Ülkemizin istiklaline ve istikbaline kastetmiş olan PYD-YPG terörüne ve kurmak istedikleri terör devletine karşı önce Fırat Kalkanı sonra Zeytin Dalı ve bugünlerde de Barış Pınarları Harekâtı ile başlattığımız mücadele sonucunda Devletimiz adım adım şer planlarını bozmakta ve böylece Türk Milleti Mehmetçikleriyle yeni bir destan yazmaktadır.

Tarih boyunca Coğrafyamıza barış ve kardeşlik getiren Mehmetçik bugün bir başka barışın ve kardeşliğin temelini Suriye´de atmaktadır.

Kahraman Mehmetçiğimiz ve Suriye Milli Ordusunun düzenlediği Barış Pınarları Harekâtı bir Türk – Kürt veya bir Türk – Arap savaşı yani kardeşlerin savaşı değildir.

Barış Pınarları Harekâtı Ülkemizin bekasına kastetmekle kalmayıp Suriye´li kardeşlerimizin de huzuruna ve kardeşliğine kasteden terör örgütlerine ve kurmak istedikleri terör devletine karşı yapılmış bir harekâttır.

Bu harekât ile Ülkemizdeki milyonlarca mülteci kardeşimiz vatanlarına dönecek ve o bölgede kendilerine barış ve huzur içinde bir hayat inşa edeceklerdir.

Bu harekât ile Ülkemiz kendisi üzerine oynanan oyunları bozacak ve kendisine umut bağlayan dünya mazlumlarının umudu olmaya devam edecektir.

"DESTEĞİMİZ TAMDIR"

Bizler Karadeniz Ereğli´de faaliyet gösteren MEMUR-SEN, HAK-İŞ, MÜSİAD, İHH, KIZILAY, EĞİTİM-BİR-SEN, SAĞLIK-SEN, DİYANET-SEN, BEM-BİR-SEN, TÜGVA, TEK-DER, ÖNDER ve ENSAR´dan oluşan KARADENİZ EREĞLİ SİVİL DAYANIŞMA PLATFORMU olarak; PYD-YPG Teröründen canı yanan komşularımızın hasret kaldığı barışı ve huzuru getirmek için sefere çıkan Kahraman Ordumuza ve Suriye Milli Ordusuna desteğimiz tamdır ve dualarımız onlarladır.

Allah Kahraman Mehmetçiğimizi muzaffer eylesin ve ayağına taş değdirmesin.

Barış Pınarları Harekâtına destek olmak amacıyla düzenlediğimiz bu anlamlı eyleme katıldığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür eder, bu harekâtın zaferle sonuçlanmasını Yüce Allah´tan niyaz ediyorum."

Basın açıklaması, açıklamaya katılanların yaptığı toplu dua ile sona erdi.

""YORUMLAR


Aracıyla geri manevra yapıyordu
Gündem

Aracıyla geri manevra yapıyordu


Zonguldak'ın Devrek ilçesinde bir sürücü, geri manevra yaptığı sırada annesine çarptı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan kadın kurtarılamadı. ...
Eski emniyet müdürü FETÖ’den beraat etti
Gündem

Eski emniyet müdürü FETÖ’den beraat etti


Zonguldak’ta, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen ve hakkında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıla...
Kazakistan’a yatırım imkânları değerlendirildi
Ekonomi

Kazakistan’a yatırım imkânları değerlendirildi


Kazakistan Türkiye Büyükelçiliği yatırım müsteşarı Nuriddin Amankul’in,  elçilik birinci kâtibi İssatay Süleymanov ve Batı ...
Çınar, Vizyoner 19’a davet etti
Ekonomi

Çınar, Vizyoner 19’a davet etti


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kdz. Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar bu yıl 27 Kasım 2019 tarihinde 3. Kez düzenlenecek olan Vizyoner 1...
2 kişi hayatını kaybetmişti: İŞTE KARAR!
Gündem

2 kişi hayatını kaybetmişti: İŞTE KARAR!


Zonguldak’ta, 18 Ocak 2012 tarihinde 2 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı halk pazarının çatısının çökmesi olayında karar çıktı....
5 kişiye 50 adet kovan verildi
Ekonomi

5 kişiye 50 adet kovan verildi


Karadeniz Ereğli’de, Karakavuz Köyü’nde arıcılık kursunu tamamlayan 16 kursiyere sertifikaları Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu tarafından verildi....
Kavşaktan geçecekti ama…
Gündem

Kavşaktan geçecekti ama…


Zonguldak’ta yolun karşısına geçmeye çalışan kadına kavşaktan dönüş yapan otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle yaralanan kadın hastaney...
İŞTE DEVLET BUDUR!
Gündem

İŞTE DEVLET BUDUR!


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan İsmail Yaman Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından kendisi ve ailesi için yaptırılan prefabrik eve kavuşmanın mutluluğunu y...
“ORTAK REFAH ALANI OLUŞTURULMALI!”
Ekonomi

“ORTAK REFAH ALANI OLUŞTURULMALI!”


Karadeniz Ereğli  Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Pakistan'ın Karaiçi şehrinde gerçekleşen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'...
´Ölüm Kadın Meselesi´ oyunuyla kadına şiddeti anlattılar
Kültür-Sanat

´Ölüm Kadın Meselesi´ oyunuyla kadına şiddeti anlattılar


Zonguldak'ta sahnelenen 'Ölüm Kadın Meselesi' adlı oyun ile kadına şiddet anlatıldı. Kadınların maruz olayların konu edinildiği oyun büyük ilgi gördü...

KÖŞE YAZARLARI

“BEN KAPICI MEMO”
EKMEK BULAMAYAN HAMSİ YESİN!
Nöbetçi Eczaneler

PİYASALAR

5,7572
6,3482
272,30

KDZ.EREĞLİ'DE HAVA DURUMU

kapalı
kapalı 18o

SON YORUMLAR