17 : 09 - Müftüoğlu, DSP'den başkan adayı oldu   18 : 43 - Şahin: "Sorumluluğumun bilincindeyim"   17 : 56 - Ereğli'de silahlı saldırı   16 : 40 - Fareli Köyün Kavalcısı, Yalancı Çoban'a karşı   15 : 48 - CHP'de fermuarı kim çekecek?   15 : 19 - İşsizlik oranı %12,3   14 : 24 - Posbıyık, "ben seçerim" dedi, ittifak bozuldu   13 : 11 - İhraç edilmişti; ikinci kitabının imza etkinliğini yaptı   13 : 06 - Ereğli, Hokey müsabakalarına ev sahipliği yapıyor   09 : 07 - Şahin: "Kepez'de tekstil fabrikası kuracağız"
 
 
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
FOTO GALERİ
DİĞER
Firma Profili | Yayın İlkeleri | İletişim | Sitene Ekle | Arşiv | Rss | MOBİL BÖLÜM
ANA SAYFA  / Siyaset
Ocakçı: Belediye başkanlığı makamının onurunu biz koruyoruz"
Ocakçı: Belediye başkanlığı makamının onurunu biz koruyoruz"

CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, Kent meydanı projesi kapsamında yapılacak olan caminin projeye sonraden eklendiğini ve o ana kadar Hüseyin Uysal'ında bundan haberi olmadığını belirterek, "O caminin yapım kararına başkaları karar verdi. O da kabul etmek zorunda kaldı. Biz aslında projenin ilk haline dönüştürülmesinde ısrar ederek Belediye Başkanlığı makamının onurunu koruyoruz" dedi.

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 23 Ocak 2018 16 : 17 

CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, Demokrat FM'de yayınlanan ve Şenol Azman'ın hazırlayıp sunduğu Kara Tren programına konuk oldu.

Programda Azman'ın sorularını yanıtlayan Ocakçı, parti içi konulardan, belediye meclisine, kent meydanı projesinden belediyenin icraatlarına kadar bir çok konuda açıklamada bulundu.

Ocakçının, Kara tren programında Azman'ın sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

OCAKÇI KİMDİR?

Azman: Bugünkü konuğumuz, CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı. Kendisiyle CHP'nin dünü bugünü yarınını konuşacağız. Biz Sertan Ocakçı'yı tanıyoruz. Ancak dinleyicilerimiz için soralım, Sertan Ocakçı kimdir?

Ocakçı: Karadeniz Ereğli doğumluyum. Ereğli'nin eski eşrafından Yağcı Muharremin torunu olarak bilinirim. Yüksek mimarım. Şu an mesleğimde doktora çalışması yapıyorum. Nisan ayında doktor mimar olacağım. Ereğli'de doğdum büyüdüm. Ereğli Lisesi'nde okudum. Ereğli'nin çocuğuyum. Atalarım da Ereğlili. Doğduğum evi şu an büro olarak kullanıyorum. Mimarlık hizmetleri veriyorum, aynı zamanda Ereylim Gazetesi'nin sahibiyim. 8 yıl Ereğli Mimarlar Odası başkanlığı yaptım. Türkiye'nin en genç oda başkanı olarak literatüre geçtim. Mimarlar Odası Genel Merkez delegesiyim. Başkanlık dönemimde Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesiydim. Alaplı'da mimar komisyon başkanlığı yaptım. Halen CHP İlçe Başkanı ve Belediye Meclis üyesiyim. Kısaca bu memlekette doğdum, burada büyüdüm, burada öleceğim.

NASIL İLÇE BAŞKANI OLDUNUZ?

Azman. Herkesin ilçe başkanı olmak isterken hesap kitap yaptığı dönemde birincisinde Yaşar Balcı'ya rakip olarak ikincisinde rakipsiz aday oldunuz ve CHP Ereğli ilçe başkanı oldunuz. Bu nasıl oldu? Kolay bir yer mi? Herkesin hayal edip, gelebileceği bir yer mi?

Ocakçı:  CHP ilçe başkanlığı, CHP'de yer almış herkesin bence onur ve gururla yapmak istediği bir görevdir.  Bu büyük bir sorumluluk ve hayatınızdaki birçok şeyi değiştiriyor. Bir kere CHP'ye yakışır bir başkan olmak için kendi hayatınıza dikkat ediyorsunuz. Söylemlerinize, hareketlerinize dikkat ediyorsunuz.

İlçe başkanı olmanın getirdiği sorumluluklar var. Yaklaşık 4 bin üyemiz var ve bu 4 bin üyenin derdiyle dertlenip, sevinciyle sevinen bir ilçe başkanıyım ben. Bir çok farklı bölgeden birlikte yola çıktığımız meşakkatli ve birazda yorucu bir yol. Ama bu koltuk Kemal Atatürk'ün koltuğudur. Onun oturduğu koltukta oturmak, o yolda olmak her şeye bedeldir.

CHP YENİLENMEK İSTİYORDU

Azman: İlk seçimlerde, Halil Posbıyık'ın grubu sizi destekledi. O seçimde rakibiniz Yaşar Balcı idi. Ne kadar farkla seçildiniz?

Ocakçı: 48 oy farkla seçildim. CHP tarihinde ilk kez bu kadar oy farkı varmış. Bu önemli bir fark. Benden önceki dönemde 3 oy, ondan öncekinde 6 oy fark var. Burada gruplardan önce şu vardı. CHP yenilenmek, genç bir kan istiyordu. Güler yüz istiyordu. Sanırım delege ve üyelerimizin kafasındaki samimi, güler yüzlü ilçe başkanı kavramını oturttuk ve bize destek oldular. İlk başkan seçilmemden sonra toplanan hayırlı olsun kalabalığı da bunu gösteren bir fotoğraftır. İnsanlar bize güvendi, sevdi ve görev verdi. Biz de onlara layığı ile görev yaparak cevap verdik.

SİZİ HALİL BEY Mİ DESTEKLEDİ?

Azman: Birinci dönemde yola çıkmanızda destek olan Halil Posbıyık mıydı? Hiç istişareniz olmadı mı?

Ocakçı: Hayır. Halil Bey değildi. Tabi herkesle istişaremiz oldu. Halil Beyle de oldu. Halil Beyin belediye başkanı olduğu dönemde belediye meclis üyesi seçilen bir kardeşinizim ben. Onun belediye meclis üyesi olarak tercih ettiği insanlardan biriyim. Muhakkak ki bize destek vermiştir.

Azman: Bu dönemde, Sertan yine devam et gibi bir telkini oldu mu?

Ocakçı: İlçe başkanı olduğunuz zaman şöyle bir şey var. Herkesle görüşürüsünüz. Halil Beyle de görüştük. Kendisi, siyasette taraf olmaması gerektiğini ama karşımda bir aday olmadığını, bizim de mevcut ilçe başkanı olduğumuzu ve her zaman ilçe başkanının arkasında olacağını ifade etti.

ÜNAL DEMİRTAŞ NEDEN ADAY ÇIKARMAK İSTEDİ?

Azman: Milletvekilimiz Ünal Demirtaş karşınıza bir aday çıkarma hazırlığı yaptı. Ünal Bey bunu neden yaptı?

Ocakçı: Karşıma aday çıkarılmaya çalışıldı evet. Dört kez beş kişi üzerinde konuşuldu. Ünal Bey'le Ereğli'de paylaşamadığımız bir şey yok. Ereğli bizim ortak paydamız. Ama insanların siyasi düşünceleri birbirinden farklı olabilir. Bu siyasi düşünceler, idealar birbiriyle tutmayınca rakip de olabilirler. Ama ben hiçbir zaman milletvekilimizi kendimize rakip görmedim. Çünkü mecralarımız farklı. Seçim bitti o milletvekilliğine ben ilçe başkanlığına devam ediyor. Sanırım biraz benim dik bir adam oluşum, kolay kolay eğilmeyişimden kaynaklanıyor. Anlaşamama sebeplerimizden biri de bu oluyor.

Azman: Siyaset dik olmayı kaldırır mı? Aranızda bir husumet var mı? Yine Sayın Turpçu ile aranız nasıl?

Ocakçı: CHP'nin değerleri için, mensupları, üyeleri için, onların hakları ve bu düzlemdeki yaşam tarzları için dik olmak zorundayım. Ben CHP'liyim, mazluma eğilen ama haksıza dik olanız. Ünal Beyle de aramda siyasi herhangi bir husumet yok. Şerafettin Bey'le ise diyalogumuz şöyle başladı. Turpçu, Ereğli Mimarlar Odası'nın bir üyesi. Ve ben Mimarlar Odası'nda Turpçu'nun başkanıydım. Tanışmamız mesleki anlamda başladı. Daha rahat diyalog kurmamızın nedeni de bu mesleki ortaklığımızdır.

TURPÇU, KİM GİTMELİ DEDİ?

Azman: Pazar günü kadın kollarınızın düzenlediği kahvaltı vardı. Yoğun bir kalabalık vardı. Ancak sosyal medya da "bizim haberimiz olmadı" eleştirileri vardı. Bu yönlü eleştiriler size de geldi mi? Organizasyon nasıl yapıldı?

Ocakçı: Bana her hangi bir eleştiri gelmedi. Kadın kollarımızla birlikte organize ettiğimiz bu kahvaltıdan önce kadın kollarımıza ve 4 bin üyeye mesaj yoluyla bildirim yapıyoruz. Numarası değişip de partiye bildirmeyen arkadaşlar varsa onlara ulaşılmamış olabilir. Ama kahvaltının olacağı basınla paylaşıldı, basında da yer aldı.

Azman: Turpçu'nun kahvaltıda bir konuşması oldu. Kaybedenler gitmeli, dedi. Burada kime mesaj verdi? Ereğli ise Yaşar Balcı, Halil Posbıyık ve seçilemeyen meclis üyeleri kaybetti. Zonguldak il Başkanı Halil Furat kaybetti. Bunlar mı gitmeli, yoksa genel merkeze mi mesaj verdi? Kemal Kılıçdaroğlu mu gitmeli? Öyleyse kimi destekliyor?

Ocakçı: Aslında Şerafettin Beyin ifadesi malumun ilanı gibiydi. Ama üzeri kapalı konuşulunca her yana çekilebiliyor. Benim anladığım kadarıyla, genel merkeze karşı kullanılan bir cümleydi bu. Genel Başkan'ın değişmesi yönündeydi. Ama bu benim anladığım. Kendisinin, genel merkezde bir değişiklik olması ve taze kan gelmesi yönünde yaptığı bir konuşmaydı. Kimi destekliyor derseniz, malumun ilanı. Bu cümleyi analiz ettiğimizde büyük ihtimalle, genel başkanın karşısına çıkan adayı destekliyor.

Azman: Muharrem İnce'yi yani. O zman şunu demek mümkün mü kongrede İnce kazanamazsa İnce'de Turpçu da gitmeli. Tersten okuduğumuzda, 2 dönemdir İnce, Kemal Beyin karşısında kaybediyor.

BELEDİYE NEDEN KAYBEDİLDİ?

Azman: Geçen yerel seçimlerde, CHP'nin 20 yıllık çınarı Halil Posbıyık kaybetti ve Ak Parti adayı Hüseyin Uysal Başkan seçildi. Siz o zaman meclis üyesiydiniz. Ne oldu o seçimlerde neden kaybettiniz?

Ocakçı: Bizim iddiamız şuydu ki biz seçimi sandıkta kaybettik. Ak Parti milletvekilinin seçim kuruluna girmesiyle sonucun değiştiğini düşünüyoruz. Biz şaibeli olduğunu düşündüğümüz sandıkların tekrar sayılmasını istemiştik. Biz seçimi kaybetmediğimizi, eğer o sandıklar tekrar sayılırsa seçimi kazanacağımızı bildiğimizden itiraz etmiştik. Buna izin verilmedi.

Kendi içimizde de CHP kimliği haricinde kişisel hırslarımızı bir kenara bırakmadığımızdan bazı sıkıntılar yaşadık.

Azman: Ercan Candan sonuçlara etki mi etti?

Ocakçı: Kimseyi töhmet altında bırakmak değil amacım. Ama kimi tutanaklarda yanlışlıklar fark ettik. Bunun giderilmesi için başvurduk. Bizdeki ıslak imzalı tutanaklarla seçim kurulundaki sonuçlar birbirini tutmuyordu. Eğer tekrar sayılsa kazanırdık. 

Azman: Kzansanız da az bir fark olurdu. Neden bu kadar dengeli oldu. Ocakçı: Yanlış bir yönlendirme vardı. Seçimi açık ara farkla kazanacağımız beklentisiyle bazı alanları boş bıraktık ve seçimi kaybettik. Bu kaybetmenin bedelini de şimdi Ereğli halkı ödüyor.

UYSAL BAŞARISIZ

Azman: Candan'a da deniliyor, Uysal'ı siz Ereğli'nin başına bela ettiniz diye. Siz de buna benzer bir şey mi diyorsunuz? Uysal gerçekten bela mı? Hiç mi nlamıyor bu işten.

Ocakçı: Onun başkan olmasında rol oynayan Candan bile bunu diyorsa benim bir şey demememe gerek yok.

Azman: Yapılan işlerde var. Buna rağmen başarısız mı? Neden başarısız?

Ocakçı: Bence başarısız. Her şeyden önce planlı programlı çalışmıyor. Sorunları yerinde çözmediği için başarısız. Üçüncüsü vaat edilen hiçbir şeyi yapmadığı için başarısız. O vaad kitapçığı olsa da ne yapıldı diye göstersem.

Yapılan bazı şeyler var. Ama Ereğli'nin acil ihtiyaçları bunlar mıydı. Çok daha acil problemler var. Birincisi trafik. Buna bağlı olarak kent meydanı. Yapılan üst geçitler köprüler. Bu plansızlıkla yapılanlara bakınca da ortada bir şey olmadığını görüyorsunuz. Doğal gaz çalışması yapılıyor, ben yaptım diyor. Elektrik hatları yer altına alınıyor, ben yaptım diyor. Bunlar belediyenin yaptığı bir şey mi? Hayır. Belediye binasını yaptım diyor. Bizim Pazar binası yaptığımız binayı belediye binası yaptı, taşındı ben yaptım diyor. Eski bina vardı, o ne oldu? O zman dedik, altından tarihi eser çıkacak diye ama dinlemedi. Şu anda orda Ereğli'yi bir hafriyatla karşı karşıya bırakmak belediyecilik değil vurdumduymazlıktır. Bu plansızlığın sonuçları da yarın ona değil Ereğli'ye zarar verecek. Belediye başkanlığı yapmak çok onurlu bir iş. Ama ben bildim ben yaptımla olmuyor bu iş.

SAĞLAM DİŞİMİZİ ÇEKTİLER

Azman: Trafik dediniz de… Trafikte ne sorun var, akşamları Bağlık Kapıda bir saat bekliyoruz, ne var bunda?

Ocakçı: Doğru. Metropol olacaksak birkaç saat beklememiz lazım. İyimse olarak bakarsak şehrin büyüdüğünü kalabalıklaştığını gösterir. Kara mizah olarak böyle bakabiliriz.

Azman: Siz nasıl çözeceksiniz. Üst geçiti yıkacakmısınız?

Ocakçı: O üst geçit yapılırken ben oda başkanıydım ve itiraz etmiştim. Trafik Ereğli Alaplı değil Ereğli Zonguldak bağlantısında kitleniyordu. Yani Kepez Erdemir hattında tıkanıyor dedik. Ama sağolsunlar iki dişimizden biri ağrıyordu. Sağlamını çekip, alın size çözüm dediler. Ama bizim dişimiz hala ağrıyor. Akıllı kavşak diye bir şey yapıldı. Bunu tasarlayanlar o kadar akıllıymışki Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı'na girişi bir 5 metrelik yolla sağlıyorlar. İlk projede giriş bile yoktu. İlk projede çarşıya giden yol İstanbul yol ayrımından verilmişti. Yani tırları kamyonları şehrin içine sokacaklardı. Biz o zman Mimarlar odası olarak yanlış yapıldığını ve trafiği kilitleyeceklerini söyledik. Şu anki LC Wakiki önündeki yolu da biz açtırdık.  O kavşağın oradan kalması gerekiyor ve iktidara geldiğimizde düzenleyeceğiz yeniden.

KENT MEYDANI

Azman: Kent Meydanı konusunda mahkemeye gittiniz. Sizin bu konuda, kent meydanı, cami, mahallelere yapılacak üst geçitlerle ilgili sıkıntınız nedir, neye itiraz ediyorsunuz.

Ocakçı: Biz ne mi istiyoruz. Biz kent meydanı istiyoruz. Otopark istiyoruz. Yirmi yıldır biz neden yapmadık? Yirmi yıl önce trafik böylemiydi. Kent meydanı projesi zaten bizim projemizdi. Hüseyin Bey de bize geldiğinde kent meydanı ve otopark yapılması kaydıyla gelmişti ve biz desteklemiştik. Problem onun veya başkasının yapması değil. Bizim kent meydanı ve otopark için destek verdiğimiz kişi bunun üzerine bir de cami ekledi. Camiyi o eklese ona da eyvallah diyeceğiz ama Çengelköy'den bir imam geldi ve aha buraya bir cami yapılacak dedi. Onlarda başüstüne dedi. Aslında biz buna itiraz ederek belediye başkanlık makamının onurunu koruyoruz. Bizim itirazımız caminin yerine. Bunun adına kent camii diyorlar. Kent camileri kent meydanının, trafiğin tam ortasına mı yapılır. Burada yapılacak caminin alanının sadece 1800 metre kare olacağını diyen kişi projeyi bana göstersin, ben buranın 5 bin metrekarenin üzerinde olduğunu iddia ediyorum. Eğer 1800 metre kare ise eyvallah diyeceğim. Ama yok 5 bin metre karenin üzerindeyse onlarda benden özür dilesinler. İnsanları görsellerle 3 boyutlu resimlerle kandırmayalım. Bunu yemezler. Ben bu işin uzmanıyım. İtirazlarımızın ne anlama geldiğini anlayan bir çok kişi var.

Benim için ağızdan çıkan sözdür. Eğer bu sözün sahibi bu şehrin belediye başkanı ise onun sözü muktedirdir, kıymetlidir. Biz bu projeye destek verirken orada bu bir ideal, başkanım bunu siz veya başkası yapsın destekleriz dedik. Kendisi de aynen, üzerinde bakkal dahi hiçbir yapının olmadığı kocaman bir meydan hayal ediyorum dedi. Sonra bir sabah uyandık ki Çengelköy imamı Ereğli'de dolaşıyor. Aha buraya da cami istiyorum dedi, terminalin orayı göstererek. Cami piyangodan çıktı buraya. Bizim yaklaşımımız şudur. Kent meydanını Ereğli'ye kazandıralım. Cami için de en uygun yeri bulalım ve yapalım. Kaç bin kişilik gerekiyorsa yapalım. Bakalım etrafımıza, gerekirse istimlak yapalım. Ama dünyanın neresinde görülmüş belediyenin cami yaptığı. Diyanet neden var bu ülkede.

Azman: Siz, burada Uysal'ın tribünlere oynadığını mı söylüyorsunuz.

Ocakçı: Mecbur bırakıldı aslında. Biz onu kurtarıyoruz. Bir sabah kalkıyor, haberi bile yoktu oraya cami yapılacağından. Cumhurbaşkanlığı bütçesinden yapılacak diye ortaya çıktı. Sonra Ereğli halkının vergisiyle yapılacak bir camiye döndü. Şimdi de Cami yaptırma derneği kurduklarını duydum. Para toplayarak yapacaklar.

Aynı durum Elmatepe'ye yapılacak üst geçit içinde geçerli. Biz üst geçite değil, belediye parasıyla yapılmasına karşı çıktık. Karayollarında yapılacak üst geçitleri karayolları yapar.  Ayrıca o bölgede başka sorunlar var. İnsanlarımız üst geçitleri kullanmıyor. Bunu görmeden oraya bir demir yığını yaparak yaptım oldu demek çözüm değil. Üst geçit oraya çözüm değil. Daha köklü bir çözüm geliştirmek gerekir. Yaşlı insan çok. Yirmi basamaklı bir merdiven çıkaracaksın insanlara. İnsanlar tırmanmayı sevmez. Kaldı ki orada herkesin derdi başka. Halk kaza olmasın diye istiyor, belediye janjanlı üst geçit yapma derdinde. Elmatepe halkının sorunu en sağlıklı neyle çözülecekse onla çözülmesine çalışmalıyız.

Havuz projesinde ise biz orada engelli kardeşlerimizindi rehabilite olabileceği şekilde yapalım dedik. Çok büyük bir masraf değil ama önemli bir şey. Ama hayır biz yüzme havuzu yapacağız dediler. Bütün Ereğli havuzda yüzse ne olur? Ama sağlık havuzu da eklenseydi bu herkesi mutlu ederdi.

AK PARTİ GRUBU VE ENCÜMEN

Azman: Ereğli Belediye Meclisinde Ak parti grubu 3-4 parçaya bölünmüş durumda. Encümeni de azınlıktaki CHP'ye kaptırmış durumdalar. Bu sizin politika yapmanızda bir avantaj. Ama Uysal için de bir mağduriyet yaratıyor. Bu da onun avantajı ve bu mağduriyete rağmen başarılı işler yapmıyor mu sizce?

Ocakçı: Hayır, başarılı değil. Bakın, encümen konusu Türkiye'de bir ilk. Muhalefet grubunun encümeni alması. Bu benim ilçe başkanlığım döneminde oldu. Ama bu birilerinin elini rahatlatıyor. Ceza kesiliyor, CHP'liler kesiyor deniliyor. Encümen sadece 3 kişilik siyasi parti meclis üyesinden oluşmaz. Daire müdürleri de vardır. Yani belediye meclisi üyesi encümen üyesinin orada çıkan cezaya hayır deme ve iptal ettirme şansı yok. Hayır der, şerh güşer ama hayır deme lüksü yok. Bunun bilinmesi gerekir. Sanayide sundurmalardan dolayı kesilen cezalar var. Ama ne hikmetse o ceza herkese kesilmiyor. Anladığım kadarıyla taraf olan var, tarafçık olan var. Belediye ile arası iyi olanlara ceza kesilmiyor, dik duran arkadaşlara ise ceza kesiliyor. Öncelikle bunların sorgulanması gerekir. Neden eşit muamele yapılmıyor? Ben öyle dükkanlar gösteririm ki gerektiği halde tutanak bile tutulmamış.

CHP GENÇLEŞİYOR MU?

Azman: CHP'nin çok bildik yüzleri vardı? Muhammet Arslan gibi İsmail Fota gibi. Çınarlar diyim onlara. Bunlar artık aday olmuyorlar. CHP Gençleşiyor mu?

Ocakçı: Dediğin gibi onlar bizim gerçekten çınarlarımız. Ve ben onların hepsini doğal delege yaptım. Şart getirdim. Eski ilçe başkanlarımız mahallelerinde delege olmak için seçime girmeyecek diye. Ve delege yaptık. Bizim ilçe başkanlarımız gençlerin önünü açmaya çalışıyorlar. Biz onların tecrübelerinden yararlanıyoruz. Onlardan hayatlarının özü olan değerleri alıyoruz. Ön plana çıkmıyorlar ama akil adam olarak onlara danışıyoruz.

CHP'Lİ BELEDİYELER VE OLASI ADAYLAR

Azman: Alaplı Belediye Başkanı başarılı mı?

Ocakçı: Bizim bütün başkanlarımız başarılıdır. Sadece Nuri Tekin değil. Özellikle iki belde başkanımız kısıtlı imkanlarla çok şeyler yapıyor. Güşüç ve Kandilli'nin çehresi değişmeye başladı. Kandilli'de çok amaçlı bir salon inşa ediyoruz örneğin. Tüm projeleri ücretsiz benim tarafımdan yapılan ve sadece montaj yapım maliyeti olan bir tesis Kandilli'ye kazandırıyoruz.

Azman: Gülüç Belediye Başkanı Ak Parti'den CHP'ye geçip başkan seçildi. Zaman zaman Ak partiye çağrılıyor. Geçme ihtimali varmı?

Ocakçı: Gökhan Demirtaş CHP'nin belediye başkanı olarak görevinin başında ve olmaya devam edecek.

Azman: Zonguldak büyükşehir olursa aday kim olabilir. Halil Bey Ereğli ve Alalı'dan oy alabileceğine göre büyük şehre uymaz mı?

Ocakçı. Bu zamanı gelince uygun isim açıklanır. Büyükşehir için Ereğli'den mutlaka aday çıkacaktır. Bunlar değerlendirilir genel merkezimize bildirilir ve tespit edilir. Ama şu an bir isim açıklamak onlar adına da yanlıştır.

Azman: Siz Ereğli Belediye başkan adayı mısınız?

Ocakçı: Benim böyle bir talebim yok. Ama siyasettir bu ne olacağını şimdi söyleyemeyiz. Ereğli'de siyaset yapan her insan bir şeyler yapmak, belediye başkanlığı yapmak ister. Ama bu ön seçimle ve genel merkezin kararıyla belirlenecek bir şey.

Azman: Benim izlemişlerime göre Halil Bey büyükşehir, siz, Semih Özkök, Osman Yavuz ilçe için adı duyulan isimler. Yaşar Balcı'yla da konuştum O da Halil Bey benden çok oy alır diyor ama genel merkez onu aday yapmayacağı için beni yaptıkları takdirde ben alırım diyor. En fazla tanınan aday benim diyor.

Ocakçı: yaşar başkanıma saygım vardır. Söylüyorsa bir bildiği vardır. Ama belediyeyi yönetim konusunda bilgi ve yetenek konusunda gerekli kurullarımız karar verir ve genel merkezimize önerir.

Azman: Semih Özkökle alabilir misiniz?

Ocakçı: Daha önce denendi alınamadı. Ama kararı kendisi vermeli. Yaşar Başkanın da çok emeği var ama karar kendilerinindir. Ben kişi olarak bir talepte bulunmadım. Eğer aday olursam da şunu derim ki biz her adayımızla belediye başkanlığımızı alabiliriz. Adaylarımız değerlidir ve bu işi bildikleri için seçimleri alırız.

Azman: Son olarak söyleyebileceğiniz neler var. Bir de yarın seçim olsa ve aday olsanız halka ne derdiniz.

Ocakçı: Çok söze gerek yok. Halkımız gerçekleri görüyor. 


Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 2921 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
Ocakçı: Belediye başkanlığı makamının onurunu biz koruyoruz"
başka bahaneniz yok sandıklara müdahele edilmiş cart curt..birader bir önceki seçimde yüzde 54 olan oy oranınız 14 puan birden düşmüş..14 puan oyunuzmu çalındı sizin..adama gülerler be..ruhi bey halil beyle memleketi nereden baksanız 30-35 sene yönettiniz..memleket sanki fezaya erdi..sizin şikayet etmeye hakkınız varmı ? koskoca sendikayı karşısına alan kişiyi aday yapmakla seçimi siz kendiniz kaybettiniz..kimsede suç bulmayın.her adayla seçimi alırlarmış..hadi sertan bey girde al görelim..
Gön : ömer  24 Ocak 2018 : 17:38:10  Zonguldak

Sayfa : [1]
Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 16-02-2019 | 17 : 09 20  Müftüoğlu, DSP'den başkan adayı oldu  (29)
 15-02-2019 | 15 : 48 11  CHP'de fermuarı kim çekecek?  (211)
 15-02-2019 | 14 : 24 00  Posbıyık, "ben seçerim" dedi, ittifak bozuldu  (242)
 15-02-2019 | 09 : 07 36  Şahin: "Kepez'de tekstil fabrikası kuracağız"  (219)
 14-02-2019 | 10 : 27 37  Tekin: "Ben Alaplı halkına, onlar da bana güveniyor"  (263)
 13-02-2019 | 16 : 08 40  Şahin: "Durmak yok, yorulmak da"  (362)
 13-02-2019 | 16 : 03 03  İyi Parti'den, adaylık başvurusu yaptı  (440)
 13-02-2019 | 14 : 16 59  Aras: Gülüç ve Ormanlı'da ittifak yapacağız"  (359)
 12-02-2019 | 22 : 00 19  Tekin: "15 Temmuz'da olmam gereken yerdeydim, siz neredeydiniz?"  (337)
 12-02-2019 | 12 : 33 45  Uysal, resmen aday oldu  (406)
 11-02-2019 | 16 : 26 27  Tekin: "Çimenoğlu zamanında kimse telefon açmıyordu"  (527)
 11-02-2019 | 13 : 41 58  Muhtar ve muhtar adayları dikkat!..  (454)
 11-02-2019 | 09 : 15 47  Ormanlı'da CHP'den sürpriz aday...  (433)
 11-02-2019 | 09 : 01 13  Posbıyık, aday tanıtım toplantısına katıldı  (361)
 10-02-2019 | 00 : 12 55  Oruç: "Şahin, Cumhurbaşkanımızın size emanetidir"  (673)
 08-02-2019 | 16 : 00 09  Yavuzyılmaz, tren biletlerine indirim istedi  (832)
 08-02-2019 | 11 : 06 36  Şahin: "Yapamayacaksam söz vermem"  (818)
 08-02-2019 | 08 : 42 46  Tersane sahibinden, Tekin'e tam destek  (694)
 08-02-2019 | 08 : 38 45  Uysal: "Rozetlerimiz değil, yüreğimiz büyük"  (581)
 07-02-2019 | 14 : 39 41  Yavuzyılmaz: "Kaçak ocakları meşru hale getiriyorsunuz"  (397)
 07-02-2019 | 09 : 58 18  "Kesinlikle Belediye Meclisi'nde ‘Engelli' bir üye olmalı"  (456)
 07-02-2019 | 09 : 24 56  Şahin: "İstihdam sağlayacak yatırımcının yanında olacağız"  (418)
 05-02-2019 | 15 : 57 32  Şahin: ""Detayları ilerleyen günlerde açıklayacağım"  (695)
 05-02-2019 | 12 : 04 05  Kantarcı: "Çaycuma'nın ışığını Türkiye'ye yayılım"  (381)
 04-02-2019 | 15 : 23 17  Şahin: "5 yılda fakülte sayısını 5'e çıkartacağız"  (479)
Köşe Yazarları
İzzet Aslanbay
Fareli Köyün Kavalcısı, Yalancı Çoban'a karşı

ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» Şahin: "Kepez'de tekstil fabrikası kuracağız"
» Şahin: "Durmak yok, yorulmak da"
» İyi Parti'den, adaylık başvurusu yaptı
» Posbıyık: "Ereğli, yağlı direğe hazır olsun"
» Oruç: "Şahin, Cumhurbaşkanımızın size emanetidir"
» Erol Şahin'den 5 yeni fakülte sözü…
» Demirtaş: "Mart'ın sonu tüm Zonguldak'a bahar gelecek"
» BİLSEM, Ereğli'de resmen açıldı
» Yavuzyılmaz, şans oyunlarındaki skandal iddialarını gündeme getirdi
» Çakır: "Örgüt ve belediye uyumlu olmalı"
 

KATEGORİLER

DEMOKRAT

Sosyal ağlarda Demokrat'ı takip et
Copyright ©Demokrat Keleşler Medya Grup | Tel: 0(372) 322 15 00 - Faks: 0(372) 322 15 04
Hay&NS web katalogları