12 : 23 - Demirtaş: "Asgari ücretlinin ailesi yok mu!"   12 : 07 - Yılmaz: "Eğitime ayrılan bütçeyle zorunlu ihtiyaçları bile karşılanamaz"   11 : 52 - Türeli: "Seçim vaadi olarak söz verdiniz, çözün"   11 : 26 - Çorumluoğlu, Ereğli'yi köy köy geziyor   10 : 30 - Başkan Uysal, şampiyonları ağırladı   09 : 44 - İki üniversite öğrenci ve personel değişimi yapacak   09 : 38 - Küçük kardeşleri için oyun alanı çizdiler   09 : 25 - Kasım ayında sebze fiyatları yüzde 7 arttı   20 : 36 - Park halindeki otolara çarptı, metrelerce ileride durabildi…   20 : 32 - Kaza yaptı, arabayı eşim kullanıyor dedi
 
 
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
FOTO GALERİ
DİĞER
Firma Profili | Yayın İlkeleri | İletişim | Sitene Ekle | Arşiv | Rss | MOBİL BÖLÜM
ANA SAYFA  / Siyaset
Tazegül: "İstifaların arkasında kasaba politikacıları var"
Tazegül: "İstifaların arkasında kasaba politikacıları var"

İyi Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Asım Tazegül, bir süredir İyi Parti ilçe örgütünde yaşanan istifalarla ilgili düzenlenen basın açıklamasında, "Bu bir karalama kampanyasıdır. Bu istifaların arkasında kasaba politikacıları ve üst düzey yöneticiler vardır. Ama biz bildiğimiz yoldan dönmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 06 Nisan 2018 10 : 01 

İYİ Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Asım Tazegül, İYİ Parti İl Başkanı Ragıp Bayraktar ve İl Başkan Yardımcısı Batu Müftüoğlu'nun da katılımıyla parti binasında bir basın açıklaması yaptı.

Tazegül, gazetecilerin sorusu üzerine son 2 ayda yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden 13 kişinin, kendi partileri içerisindeki ‘üst düzey' yöneticilerin baskısıyla istifa ettiğini iddia etti.

 "İSTİFALAR NEDENİYLE TOPLANDIK!.."

İYİ Parti İlçe Başkanı Asım Tazegül'ün yazılı basın açıklaması sonrası konuyla ilgili açıklamada bulunan İYİ Parti Zonguldak İl başkanı Ragıp Bayraktar ise konuşmasında: "Ben şu anda bununla ilgili bir açıklama yapmıyorum, bugünkü toplantımızın sebebi birazda budur. Bizde görüşeceğiz bunlarla ilgili bilgi almaya, arkadaşlarla konuşmaya geldim. Bunlar hakkında fikirlerini almaya geldim. Dolayısıyla bu toplantının sonrasında bir basın açıklaması bizim tarafımızdan yapılacaktır. Biz 1 Nisan düzenli kurultay geçirdik, öncelikle onun için arkadaşlara herkese teşekkür ediyorum. Büyük bir özveriyle Zonguldak'tan bütün ilçelerden gelen vatandaşlarımız gerçekten oradaki coşkuyu, heyecanı gördü. 50 bin üzerinde katılımla beraber, her türlü zorluğa rağmen tramvayların ve metroların çalışmamasına rağmen, çalıştırılmamasına rağmen güzel bir kurultay son yılların olabilecek en büyük kalabalığını hem basından olduğu kadar izlemiş oldu arkadaşlarımız, herkes görmüş oldu. Bu şu demektir, Türk siyaset tarihinde gerçekten İYİ Parti'nin yeni bir damga vuracağını fikir etmektedir. Biz bununla ilgili çalışmalarımıza daha da iz vereceğiz. Bu süreç önemli bir süreç bizim için. Daha öncede dediğim gibi vakit kaybedecek, zaman harcayacak hiçbir durumumuz yok bir an önce çalışmalarımıza başlamamız gerekiyor. İyi günler tüm Zonguldak için yakındır. 2019 seçimlerinde tüm ekip olarak hazır hale geleceğiz."

"ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER KİMLER?"

"6 kişinin istifa ettiği söyleniyor ve facebook üzerinde istifalar var. Burada yapılan açıklamalarda bazı kasaba politikacıların ve üst düzey yöneticilerin devreye girerek, düğmeye bastığıyla ilgili bir cümle var. Bu kasaba politikaları ve üst düzey yöneticilerimizi merak ediyoruz kimler olduğunu, onunla ilgili bilgi almak istiyoruz sizden"

Bayraktar: "Şimdi Asım Başkan'ın açıklaması bu şekilde. Biz onların tespitini yapmak için çalışmaya başladık. Bizde öğreneceğiz bunlarla ilgili çalışmaları bizde yapacağız, bunları bizde çıkartmak istiyoruz. Ama şu bir gerçek, bizim 11 Mart il kongresinden sonra Ahmet Bayramoğlu zaten böyle bir açıklama yaptı. Ahmet Emre Bayramoğlu zaten facebook açılamasında, tartışmalarda, facebook'un altındaki tartışmalarda istifa ettiğini zaten 11 kişilik listeyle beraber vermişti. Daha sonra kendisiyle konuşulan kısımlarda da, istifayı gönderdiğini söylemiş. Başkanın değimiyle gelmediği, bana herhangi bir istifa gelmediğini söylemişti. Yine tartışmalı facebook yazısındasın aldığımız bilgi, bunların hepsi tabi sosyal medyadan izlediğimiz şeyler. "Gerekirse yüksek seçimden istifa edeceğim eğer istifam onaylanmazsa" gibi yazısı var. Bunların tamamı Ahmet Bayramoğlu üzerinden yürüyen şeyler. Diğer sosyal medyada dolaşan istifa kararları ile ilgili başkana da sorduğumda gelmediğini, 6 kişi geldiğini söyledi. Onları inceleyeceğiz, diğer gelmeyen ve facebookta paylaşılan istifalardan biri var mı burada? Demek ki onlarında istifaları gelecek diye düşünüyorum, bilmiyorum ben bunu ön görüyorum. Bizde bununla ilgili müdahaleye geldik. Hiçbir şey yapılmadan da bu şekilde basiretsizce, ili but tür yönetimlerden kurtarmamız lazım. Bununla ilgili görüşlerimizi paylaşacağız. "

"PARTİ HİYERARŞİSİNE UYULMADIĞI İDDİASI.."

Piyasadaki diğer bir iddia Asım Bey'in parti hiyerarşisine uymadığı, Ankara ziyareti gerçekleştirildiği. Sizin bu Ankara ziyaretinden bilginiz var mıydı? Böyle bir durum söz konusu mu? İlçe Başkanı'nın sizden izin almadan böyle bir ziyaret söz konusu mudur?

Bayraktar: "Şimdi İlçe Başkanı resmiyette baktığınız zaman, izin diye bir şey tüzükte veya herhangi bir yerde yok. Gittiğinde ziyaret edebilir. Bununla ilgili sıkıntıda olan kısım şudur, etik olan kısımdır. Tabi ki ile haber verip il başkanının da bilgisi dahilinde olması daha güzel bir hareket olurdu. Herhangi bir bilgi verilmedi, o gün benim bilgim yoktu o konuda. Olabilir atlanmış olabilir, biz bunları kendi içerimizde konuşuyoruz."

"PARTİYİ İYİ YÖNETEMİYOR İDDİASI?"

Asım Tazegül'ün yöneticilik baskı olmadığını ve ilçe başkanlığını yürütemediği şeklinde sağda solda iddiaları var, konuşmaları var. Bu iddialarla ilgili Asım Başkan bir şey söyleyecek mi? Ben bu ilçe başkanlığını yönetebiliyorum, yönetemiyorum şeklinde bir açıklamanız olacak mı? Çünkü son günlerde ortalıkta dolaşan bir iddialar var. Sizi yakalamışken sormak istiyoruz. Şunu da eklemek istiyorum, parti içerisinde bazı sorunların sizin tarafınızdan iyi yürütülemediği, yani o sorunu çözme aşamasında fazla etkili olmadığı konusunda iddialar var.

Tazegül: "Şimdi öncelikle il başkanım ve il başkan yardımcılarıma hoş geldin diyorum. Şimdi sorduğunuz soruda, birinci soru Asım Tazegül'ün ilçe başkanlık görevini yapıp yapamadığı Asım Tazegül İlçe Başkanı olarak Yakup Bayraktar İl Başkanımız atamıştır. Onun takdirleri İl Başkanımıza düşer, diğer bunu söyleyen arkadaşları çok fazla bağlamaz, İl Başkanımız eğer benim İlçe Başkanlığımı yapmadığımı düşünüyorsa ona göre hareket ederiz veya diğerlerinin ikinci şahısların söylemiş oldukları bizi çok fazla bağlamıyor."

"PARİ İÇİ SORUNLARI ÇÖZEMEDİĞİ İDDİASI"

Parti içindeki sorunları tam olarak yönetemediğiniz yani yönlendiremediğiniz sorunların çözümünde yeterli olmadığınız iddia ediliyor?

Tazegül: "Şimdi partimiz bize göre fevri dedikten sonra, hızlı bir şekilde teşkilatlanmayı görevini yerine getirdik kurucular kurulu üyelerimizi oluşturduk. 18 Şubat itibariyle de 1. Olağan kongremizi gerçekleştirdik, buraya kadar herhangi bir problem ya da sıkıntımız yoktu 18 Şubat tarihinde yapmış olduğumuz kongre Ereğli de malum birçok dengeyi bozmuştur. Birçok siyasi partilerinde dengesini bozduğundan veya siyasi liderlerin dengesini bozduğundan dolayı da parti içimize müdahaleler başlamıştır. Bizim sorunumuz sadece istifalar ilgili sorunlarımız var. Bu istifaların dışında herhangi bir sorunumuz yok, bütün yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla beraber hep beraber birlik içerisindeyiz daha da güçlendik, istifalar ile ilgili arkadaşlar bizim elimize ulaşan basın açıklamasında da yaptığımız gibi 6 tane bugüne kadar gelip istifasını onayladığımız arkadaşlar var. Bugün itibariyle yine zannediyorsam 4 tane resmi olarak bizim elimize ulaşan belge var. Bunun dışındakilerin hepsi tamamı facebook üzerinden yapılan açıklamalardır. Facebook üzerinden yapılan açıklamalar takdir edersiniz ki, biz bu arkadaşları facebook üzerinden yönetim kadrosuna dahil etmedik ve facebook üzerinden de yönetimden istifalarını kabul edelim. Biz tüzel kişiliğiz, tüzel kişilik olmamız sebebiyle de bu arkadaşlarımızın resmi olarak bize gelip, evraklarını vermeleri veya resmi kanallar ile evraklarını göndermeleri gerekir. Bunun dışında bizim herhangi bir sorunumuz ya da problemimiz yoktur. "

"İSTİFALARIN GEREKÇELERİ NEDİR?"

İstifa edenlerin gerekçesi nedir?

Tazegül: "Şimdi bir örnek vereyim istifa edenler ile ilgili Uğur Dursun arkadaşımız facebook üzerinden ve gazeteler de ciddi şekilde yönetim kurulundan istifa ettiğini açıklamış. Ben yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma da soruyorum resmî belgelerde de zaten bellidir. Arkadaşımız bizde yönetim kurulu üyesi değildir. Yönetim kurulunun 33 kişilik yedek listesinin 32. Sırasındadır bu arkadaşımız bize resmi olarak bir evrak göndermiş, yönetim kurulundan istifa ettiğini söyleyerek gerçek olmayan bir iddiayla yönetimden istifa ettiğini belirtiyor. Bunlar tamamen gerçekleri yansıtmayan ve toplum nezdinde, partimizi ve bizleri zor durumda bırakmak için birileri tarafından organize edildiğini de kanıtlayan belgelerdir."

O birileri dediğiniz pati içinizden üst yöneticiler mi?

Tazegül: "Bunlar ile ilgili çalışmalarımız yapıyoruz zaten basın açıklamamızda da söyledik biz 2. Bir basın açıklaması yapacağız diye de belirttik."

"İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?"

-Elinizde olan şüphelilerinin istifalarla ile birlikte herhalde şu an 12 kişilik bir istifa var istifalar önümüzde ki günlerde devam ederse siz istifa etmeyi düşünüyor musunuz?

Tazegül: "Ben istifa etmeyi şu an için düşünmüyorum çünkü benim istifa etmemi gerektirecek bir mevzu yoktur. Biz bütün yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla beraber birlik beraberlik içerisinde Ereğli'mize Zonguldak'ımıza ve Ülkemize hizmet etmek için buradayız."


Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 246 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 16-12-2018 | 12 : 23 27  Demirtaş: "Asgari ücretlinin ailesi yok mu!"  (30)
 16-12-2018 | 11 : 52 21  Türeli: "Seçim vaadi olarak söz verdiniz, çözün"  (71)
 13-12-2018 | 12 : 44 06  Yavuzyılmaz: "Zonguldak halkını cezalandırmayın!"  (394)
 12-12-2018 | 13 : 05 52  Çolak: "MHP'nin özveri göstermesi lazım"  (380)
 12-12-2018 | 09 : 02 41  Demirtaş: "CHP bana sahip çıkmadı"  (335)
 11-12-2018 | 14 : 19 08  Aydın, 5 yıllık başkanlık döneminin hesabını verdi  (427)
 11-12-2018 | 12 : 30 41  Aras: "Demirtaş, AKP'li olduktan sonra CHP'den istifa etti"  (531)
 11-12-2018 | 09 : 16 00  MHP Ormanlı teşkilatı görevden alındı…  (472)
 08-12-2018 | 13 : 28 46  Yavuzyılmaz, TCDD' ye taleplerini iletti…  (330)
 07-12-2018 | 08 : 11 58  Yavuzyılmaz TOKİ Yönetim Kurulu'na sordu…  (379)
 06-12-2018 | 13 : 48 16  Yavuzyılmaz: "İşçi, geçim derdi ile can güvenliği arasında sıkışmış"  (386)
 06-12-2018 | 13 : 42 27  CHP'li Demirer, ilçe örgütü ve milletvekillerini topa tuttu  (429)
 06-12-2018 | 10 : 39 48  CHP'li kadınlar, "her yerde seçilebilir kadın aday" istedi  (325)
 06-12-2018 | 08 : 10 40  Zonguldak'ta Alan'ın adaylığı resmen açıklandı  (562)
 04-12-2018 | 14 : 41 14  Kurt, Ereğli basınına Master Mega Projeleri'ni anlattı  (444)
 04-12-2018 | 12 : 23 00  Demirtaş: "TTK'nın işçi açığı derhal kapatılmalıdır"  (346)
 03-12-2018 | 14 : 20 44  Yavuzyılmaz: "Kılıf uydurmayın, özür dileyin!"  (336)
 03-12-2018 | 09 : 56 06  Adaylar netleşiyor, Uysal'ın ismi gündemde…  (536)
 03-12-2018 | 09 : 41 32  MHP, Gülüç'ü masaya yatırdı  (333)
 03-12-2018 | 09 : 34 38  Ak Partililer istişare toplantısı yaptı...  (302)
 30-11-2018 | 09 : 42 46  Yavuzyılmaz: "Eximbank, Zonguldak'a şube açsın"  (492)
 27-11-2018 | 10 : 59 45  20 Başkan adayı açıklandı, aralarında Zonguldak yok  (435)
 26-11-2018 | 16 : 44 12  Yavuzyılmaz: "Bu işte bir gariplik var"  (469)
 26-11-2018 | 13 : 26 05  Bektaş: "Her kesimden oy alabilecek tek adayım"  (640)
 22-11-2018 | 12 : 17 16  Özkök: "Cumhuriyet'in ilk fabrikası Ereğli'de kuruldu"  (317)
Köşe Yazarları
İzzet Aslanbay
"Ve Leddalin Amin" ya da CHP ilçe başkanı seç
Hülya ÇOKER
LAFIN TAMAMI…

ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» Şehirlerarası yolculuk çilesi bitecek mi?
» Vali Bektaş, 4 bin yaşındaki ağacı ziyaret etti
» Zonguldak'ta Alan'ın adaylığı resmen açıklandı
» "Telefonunu Bırak Eğlenmene Bak..."
» Meclis Uysal'a, 1 milyon 381 bin lira kredi kullanma yetkisi verdi
» Ereğli Emniyet Müdürü'nden önemli uyarı
» Demirtaş: "Avukatlara, yeşil pasaport verilmesi gerekir"
» Bektaş: "Her kesimden oy alabilecek tek adayım"
» Kışla Sanayi'de yangın
» CHP'de sil baştan… Aras yeniden ilçe başkanı
 

KATEGORİLER

DEMOKRAT

Sosyal ağlarda Demokrat'ı takip et
Copyright ©Demokrat Keleşler Medya Grup | Tel: 0(372) 322 15 00 - Faks: 0(372) 322 15 04
Hay&NS web katalogları