13 : 06 - GMİS: "Emekçi, Yavuz Özkan'ı unutmayacak"   13 : 02 - EREYLİN AVM'de Ramazan Etkinliği   12 : 54 - Genç eskrimci, Bulgaristan'da Türkiye'yi temsil edecek   12 : 49 - Trafik sorununa "köklü çözüm" aranıyor   12 : 45 - Çınar, "İvme Paketi"ni değerlendirdi   14 : 14 - Bu projeye Türkiye'de 16 Ereğli'de 6 okul katıldı   14 : 00 - Öğretmenlere, Proje Yazma Yürütme Eğitimi verildi   13 : 48 - "Barışın ve sevginin temsilcileri" sahne aldı   13 : 04 - Posbıyık: "İşleri güçleri dedikodu yapmak"   12 : 35 - Miniklerden göz dolduran performans
 
 
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
FOTO GALERİ
DİĞER
Firma Profili | Yayın İlkeleri | İletişim | Sitene Ekle | Arşiv | Rss | MOBİL BÖLÜM
ANA SAYFA  / Siyaset
Şahin: "İlk işim Külliye'ye koşmak olacak"
Şahin: "İlk işim Külliye'ye koşmak olacak"

Ak Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, "31 Mart'ta da sandıklarda fark atarak Erol Şahin ve ekibini göreve getirirsek yapacağım ilk iş arkadaşlarımı alıp külliyeye koşmak olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısına çıkacağım, ‘Siz Ereğli'yi seviyorsunuz, Ereğli'nin de milletvekilisiniz, biz de Ereğli halından yetki aldık karşınıza geldik. Ereğli sevgisini ispatladı. Şimdi projelerimize bakalım, sorunlarımıza bakalım' deme zevkini, gururunu Ereğli halkının bana yaşatmasını bekliyorum" dedi.

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 14 Mart 2019 14 : 28 

Ak Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Demokrat FM'de, Demokrat yayın Grubu Genel Müdürü Hülya Çoker tarafından sunulan Gündem Özel programına katıldı.

Şahin programda kendini tanıttıktan sonra, "neden aday olarak tercih edildiği" sorusuna yanıt verdi ve kendisini diğer başkan adaylarından ayıran en temel özelliğin Cumhurbaşkanı'nın desteğine sahip olmakla açıkladı.

Şahin'in konuşması özetle şöyle:

EROL ŞAHİN KİMDİR?

1966 Karadeniz Ereğli Bağlık Mahallesi doğumluyum. Erdemir işçisi bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğuyum. Beş kardeşin en küçüğüyüm. Varlıklı bir ailemiz yoktu. Çocukluğumuz hep çalışarak geçti. 6 yaşında ayakkabı boyacılığı yaptım. Sonra simitçilik, muavinlik, inşaat işçiliği yaptım. Hatta üniversiteyi duvar kağıdı ustalığı yaparak okudum. İlk okulu Cumhuriyet İlkokulu'nda, ortaokulu Atatürk Ortaokulu'nda okudum. Ereğli Ticaret Lisesi'nden mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi'nin İdari Bilimler Fakültesi Uluslar arası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldum. Yüksek lisans yaptım, onu da bu yıl bitirdim. Meslek olarak 89 yılından beri mali müşavirlik yapmaktayken 2006 yılında bölgemizin tek yeminli mali müşaviri olmak nasip oldu. Aynı zamanda Karadeniz'de 2 tane olan bağımsız denetçilik şirketlerinden birisinin yönetim kurulu başkanıyım.

Ereğli Bölücek doğumlu eşim Feyzan Şahin'le 1990 yılında evlendim. 2 çocuğumuz var. Büyüğü avukat, küçüğü iç mimar.

SİYASİ YAŞAMI

Siyasi hayatıma gelirsek, üniversite yıllarımda daha çok Doğru Yol Partisi'ne yakındım. Şu anki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yaşadığı mağduriyetten dolayı içimde bir yakınlık doğdu. O yakınlıkla 2001 yılında Ak Parti'nin kurucularından oldum. 5 yıl ilçe yönetiminde görev yaptım. 2 dönem de ilçe başkanlığı yaptıktan sonra 2011 yılında siyasete nokta koydum. O günden beri sadece işiyle ilgilenen bir Ereğlili iken, Ereğli'nin daha güzel yerlere taşınması için, sorunların çözümüne katkı sağlamak adına Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Ak Parti'nin Belediye Başkan adayı olarak gösterildim.

SİZ, NEDEN TERCİH EDİLDİNİZ?

Bütün aday adaylarımızın her biri birbirinden değerliydi. Her birimiz aday olabilirdi. Neden tercih edildim, bunun temel nedenini açıkça bilme şansım yok. Bu konuda ben de ancak tahmin yürütebilirim. Başından itibaren bir partili olarak verilen her görevi yapmam, ilçe başkanlığı sonrasında da seçim koordinasyon merkezinde her seçim döneminde maddi manevi görev almamın katkısı olabilir. Ereğli'nin en büyük sorunlarından birisinin ekonomik sorunlar olduğunu düşünüyorum. Bu sorunların çözümünde siyasi yönetim tecrübem ve ekonomi bilgisine sahip bölgedeki tek insan olmam, istihdam, yatırım, finans konularında proje üretme yeteneğine sahip olmam ve bu projeleri iş camiası ve daha üst makamlara taşıyabileceğim gerçeği etkili olmuştur.

Şundan emin olabilirsiniz, adaylık için hiçbir zaman Genel Merkeze gitmedim, bir torpil peşinde olmadım. Kulis de yapmadım. Sadece başvurdum. Başvurumun neticesini ben de sizinle birlikte öğrendim. Basına duyurulmadan yarım saat önce öğrendim. Tabii ki iktidar partisi adına bu görevi üstlenmek çok büyük bir sorumluluk. Aynı zaman da da büyük mutluluk ve zaten şu anda ulaştığımız vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun oylarını alacağıma inanıyorum. Bunu hissettim çünkü bu benim 12. seçimim. 11 seçimde başka arkadaşlarım için oy istedim, ilk defa kendim için oy istiyorum.

Dediğim gibi kesin olmasa da bu nedenlerle aday seçildiğimi, sayın genel başkanımızın benimle Ereğli'de başarıyı yakalayacağımızı düşündüğü için tercih edildiğimi düşünüyorum.

HİÇ SİNİRLENMEZ MİSİNİZ?

Açık görüşlü bir insanım. Yeni fikirlere, yeni olaylara, yeni gelişmelere hazırlıklı ve bu konuda donanımlı biriyim. Soğukkanlıyımdır. Her camiadan, her çevreden arkadaşım vardır. Meslek itibarıyla da toplumun her kesiminden, her siyasi görüşten insanla uzun süreli çalışmalarımız oluyor. Ekip çalışması yapıyoruz. Liderlik yapmak zorundasınız. O ekipteki insanları çok iyi tanımalı, çok iyi yönetmelisiniz. Aksi takdirde başarılı olmanız mümkün değildir. Tercih edilmem de bu demokrat kişiliğimizin de etkin olduğunu düşünebiliriz. İnsanlarla çok iyi geçinen, barış içinde geçinen, hep uzlaşmayı ve çözüm yolunu bulan bir yanım var. Hiç kırdığımız olmaz mı? Tabii ki ben de insanım. Öyle bir insan var mı? Hepimizin kızdığı, bazen içimizden küfrettiği anlar olmuyor mu? Olur. Benim de olur. Ama bunu çok belli etmemeye çalışırım. Bazı şeyleri içime atabiliyorum. Yaş itibarıyla da orta yaş sayılırız ve dolayısıyla daha olgun ve tecrübeli oluyorsun. Bir konuda haklıysam bunu karşıdaki insana bir şekilde kabullendirecek bir yapıdayım. Gerekçeleriyle ortaya koyduğumda zaten kavga etmeme gerek kalmıyor. Çünkü ben sonuç odaklı bir insanım. Kavga bir sonuç getirecekse kavga da ederim. Ama çoğu zaman buna gerek kalmıyor. Haklıysan bunu anlattığında sorun çözülür yok haksızsan geri adım attığında yine kavgaya gerek kalmaz.

EREĞLİ BELEDİYESİNİN 5 YILINI NASIL BULUYORSUNUZ?

Ereğli'de yüzlerce sorunla boğuşuyorsunuz. Başta işsizlik, ulaşım, trafik, otopark, diğer kalemlerde imar, sosyal tesis yetersizliği misal bir yüzme havuzumuz, düzgün bir nikah salonumuz yok, sosyal donatı alanlarımız çok az. Tüm bu sorunların var oluş nedenini ve çözümsüzlüğünü son dört beş yıla mal etmek haksızlık olur. Bu kusur, son 25 yıldır Ereğli'yi idare etme noktasında olan herkestedir. Yapılmış bir şey varsa da yine herkesin katkısı vardır. Dolayısıyla seçim projelerini hazırlarken tüm bunları göz önüne aldığınızda bırakın katoloğu kalın bir ansiklopedi olması gerekir. Ama bu mümkün değil. En önemlileri ve ilk anda yapılabilecek olanları seçtik biz. Biz ilk aşamada Ereğli'de yapılması mümkün olup da yapılmayanları gerçekleştirmeyi hedefledik. Bunlar da son 20-25 yılın olumsuz mirası. Örneğin, Ereğli'de kim nereden gelirse gelsin ne yatırımı yaparsa yapsın ben onların yol, su, elektrik ve tüm altyapı hazırlıklarını ücretsiz yapma sözü veriyorum. Bu son 30 yıldır yapılmadı. Siz yatırımcıya destek olursanız o gelir senin şehrinde yatırım yapar. Sen bunu yapmaz üstüne bir de zorluk çıkarır bir de katkı adı altında para istersen, ülkede yatırım yapacak birçok yer var, oraya gider. Niye Ereğli'yi tercih etsin.

Ereğli'de gelinen aşamada en büyük sıkıntı ekonomikse, ekonomiden anlayan bir başkan bu konuda çözüm üretebilir. Ben yılardır Ereğli'de iş, ticaret yapan insanlarla, onların sorunlarıyla ilgileniyor, danışmanlık yapıyor, yol gösteriyorum. Şimdi bir Fransız gelse onunla konuşabilir misiniz? Hayır, çünkü Fransızca bilmiyorsunuz. İşte ben de onların dilini biliyor, konuşuyorum. Onların hangi argümanlarla, hangi şekilde yatırıma çekilebileceğini, ne aradıklarını, ne üretebileceklerini bilen ve onların beklenti ve sıkıntılarını ilgili makamlara taşıyabilecek birisiyim.

CUMHURBAŞKANI FAKTÖRÜ

Tüm bunları ilgili makamlarda, bakanlıklarda dile getirmek çözüm aramak gerekiyor. Yedi başkan adayı var Ereğli'de. Yedisi de iyi insanlardır. Ancak tüm bu sorunları kavrayıp çözümü için yetkili yerlerde girişim yapma şansı olan tek adayım. Bırakalım bakanlıkları, bunları Cumhurbaşkanımız nezdinde ki Ereğli'nin milletvekili kendisi çözme şansım var. Cumhurbaşkanımız gerçekten Ereğli'ye özel ilgi gösteriyor. Bir Cumhurbaşkanı düşünün ki gecenin 11'de 118 bin nüfuslu bir ilçeye geliyor. Gecenin o saatinde 20 bin Ereğlili onu karşılıyor. Ve orada, ‘Ereğli'nin milletvekili artık benim' diyor.  24 Haziran seçimlerinde, 7 ay önce bunu dedi. Ve şu anda bir çok büyük vilayete, Ereğli'den üç dört kat büyük ilçe ve illerle gitmediği halde 7 ay sonra 19 Mart'ta ikinci kez Ereğli'ye gelecek. Bu, Ereğli sevdasını bir kez daha ispatlamış oluyor.

Türkiye'nin en güçlü insanı, dünya lideri, dünya liderleri içinde en güçlü liderlerin arasında yer alan Cumhurbaşkanımızın Ereğli milletvekili olmasını ve Ereğli ilgisini bizim belediye başkanlığımızda Ereğli'nin tüm sorunlarının çözümü için bir referans olarak değerlendiremeziyiz. Böyle bir şansı yakalamışken ve sorunları çözme şansımız varken bunu değerlendiremezsek biz artık treni tamamen kaçırmış oluruz. Beş yıl, 10 yıl, 20 yıl daha kaybederiz. Buna tahammülümüz yok.

BAŞARILI OLACAK TEK İSİM BENİM

Ben öncelikle şunu istiyorum. Bu kardeşinize güvenen güvenmeyen, daha önce Ak Parti'ye oy vermiş, vermemiş, CHP'li MHP'li tüm partilerden herkesten ricam şu; partileri bu seçimlerde bir kenara koyalım. Çünkü bu parti seçimi değil. Belediye başkanı seçiyoruz. Belediye Başkanı tercih edilirken partisi üçüncü, dördüncü sırada gelir. Önce şahsiyeti, sonra meclisi, sonra çalışma ve ekip arkadaşları gelir. Partisi çok önemli değil. Çünkü belediye işlerini yaparken büyük çoğunluğunu şahsi inisiyatif ve kararıyla yapar. Belediye hizmetlerinde çok nadir olarak meclis kararlarına ihtiyaç duyar. Dolayısıyla başkan ne kadar yetenekliyse o kent ve belde de o kadar mamur ve düzenli olur. Partiyi bir kenara koyduktan sonra eğer 19 Mart'ta Cumhurbaşkanımız geldiğinde eğer o meydanı yine 20 bin kişiyle doldurursak ve bu sevgiye cevap verirsek, 31 Mart'ta da sandıklarda fark atarak Erol Şahin ve ekibini göreve getirirsek yapacağım ilk iş arkadaşlarımı alıp külliyeye koşmak olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısına çıkacağım, ‘Siz Ereğli'yi seviyorsunuz, Ereğli'nin de milletvekilisiniz, biz de Ereğli halından yetki aldık karşınıza geldik. Ereğli sevgisini ispatladı. Şimdi projelerimize bakalım, sorunlarımıza bakalım' deme zevkini, gururunu Ereğli halkının bana yaşatmasını bekliyorum. Bu sorunları böyle çok hızlı ve köklü çözebiliriz. Bu sorunları Ereğli'de başka birisinin çözme şansı yok. Yedi başkan adayı var. Her birini seçebiliriz. Ama bu dediklerimi yapabilecek güç ve donanımda ve arkasında böyle siyasi güç olan bir arkadaş yok. Aday olan arkadaşlara bakın. CHP adayı arkadaşımız, abimiz, büyüğümüz zaten yapabileceklerini 20 yıl başkanlık yaptığı dönemde yapabilirdi. Biz de şimdi bu sorunlarla değil daha farklı projelerle ilgilenirdik. Paramızı ve vaktimizi harcamazdık. Demek ki bir başarısızlık var ortada."

MİTİNG VE KONSERLERE DAVET ETTİ

Şahin, programın sonunda bir kez daha Ereğli halkına seslenerek, 19 Mart'ta Ereğli'ye gelecek olan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ı karşılamaya davet etti. Şahin ayrıca vatandaşları seçim kampanyası kapsamında sanatçılar Ece Seçkin, Engin Atalay ve Şimal tarafından verilecek konserlere davet etti.

PROJELERİ ÇEVİK ANLATTI

Şahin'in açıklamaları ardından Gündem Özel'in ikinci bölümüne konuk olan Ak Parti Belediye Meclis Üyesi adayı Mustafa Çelik Ak Parti'nin Ereğli'ye ilişkin projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Projeleri oluştururken, üç temel kıstas belirlediklerini belirten Çevik, "öncelikle aciliyeti olan sorunlara ilişkin projeler ki kent meydanı, oto park ve trafik sorunuyla birlikte istihdam projeleri, ardından zaman ve maliyet açısından gerçekleştirilmesi mümkün 2. derece projeleri ve sosyal kültürel açıdan kent yaşamına katkı sunacak projeleri gündeme aldıklarını, hedefsiz, gerçekleşmesi mümkün olmayan ve sadece algı oluşturmaya yönelik projeleri ise asla gündemlerine almadıklarını" belirterek açıklamalarda bulundu.


Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 860 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
Şahin: "İlk işim Külliye'ye koşmak olacak"
PROJELERİ TAMAMEN SALLAMIŞ MECLİS ÜYESİ. O SORUNLARI HER KES BİLİYOR NASIL NE ŞEKİLDE ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAĞINI ANLATSANA..TRAFİK SORUNU PARK SORUN HERKES BİLİYOR ŞÖYLE ŞÖYLE YAPACAĞIZ DESENİZE..DİYEMEZSİNİZ ÇÜNKÜ HEP SALLIYORSUNUZ..BU SEÇİMDE DE TÜRKİYE AKP SALLAYACAK BUNU UNUTMA..
AMA SİZ NİSAN 1 ŞAKASI ANLAYACAKSİNİZ.FAKAT 2 NİSANDA ŞAKA OLMADIĞINI GÖRECEKSİNİZ..İŞSİZLİK AZ ÖNCE AÇIKLANDI 4.201.000 KİŞİ OLMUŞ DAHA NE DİYE HALKDAN YETKİ İSDİYORSUNUZ..
Gön : AHMET YALÇIN  15 Mart 2019 : 10:41:31  Zonguldak

Şahin: "İlk işim Külliye'ye koşmak olacak"
koş ereol koş,Posbıyık maratonu Erol gecemezsin.
Gön : adalı  15 Mart 2019 : 09:45:18  Zonguldak

Sayfa : [1]
Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 19-05-2019 | 14 : 21 22  Demirtaş: "Öğretmenler güvencesiz çalışıyor"  (483)
 16-05-2019 | 14 : 48 57  Demirtaş: "Engelli istihdam oranı Türkiye'nin utanç rakamıdır"  (442)
 16-05-2019 | 10 : 18 22  Posbıyık: "Aydınlık yol ortaya çıktı"  (430)
 12-05-2019 | 13 : 36 04  Demirtaş: "İş Kur neyi gizliyor?"  (512)
 09-05-2019 | 11 : 56 20  Yavuzyılmaz, Kozlu sahili için araştırma önergesi verdi  (412)
 07-05-2019 | 17 : 14 09  Yavuzyılmaz: "Zonguldak halkı siyasi ayrımcılık ile karşı karşıya"  (490)
 05-05-2019 | 13 : 51 06  Demirtaş: "Zonguldak hak ettiğini alamıyor!"  (745)
 30-04-2019 | 12 : 41 20  Çakır: "Görevimin başındayım, hizmete devam edeceğiz"  (548)
 26-04-2019 | 13 : 57 21  Yavuzyılmaz: Zonguldak havaalanınaki rötarı meclise taşıdı  (617)
 19-04-2019 | 17 : 28 45  Ereğli Belediyesi'nde, "işçilere işyeri değiştirme baskısı" iddiası  (965)
 19-04-2019 | 11 : 21 43  Ak Parti'de il ve ilçe örgütleri gözden geçiriliyor  (798)
 10-04-2019 | 13 : 25 57  Güney: "YSK'da hakimler mi var?"  (548)
 06-04-2019 | 13 : 58 12  Cumhur İttifakı'nda yerel çatlak büyüyor  (899)
 04-04-2019 | 16 : 47 56  Başkan Tekin ve ekibi göreve başladı  (570)
 04-04-2019 | 15 : 01 27  Posbıyık, mazbatayı aldı  (583)
 04-04-2019 | 13 : 54 30  Başol'dan maksadını aşan sözler; ‘İnlerinde rahat bırakmayacağım'  (539)
 04-04-2019 | 12 : 43 45  Başdanışman Oruç: "Başarısızlığın bahanesi olmaz"  (655)
 03-04-2019 | 15 : 55 09  Bank'tan partililere ağır sitem…  (553)
 03-04-2019 | 15 : 53 09  Bektaş: "Gönüllere girmedikçe koltuğun anlamı yok"  (545)
 02-04-2019 | 16 : 06 44  Kantarcı: "Yıkılmaz denen kalenin üstünden dozerle geçtik"  (488)
 02-04-2019 | 15 : 29 47  Şahin: "En zor olan başkasının yükünü bagajınızda taşımaktır"  (573)
 02-04-2019 | 14 : 09 20  Aras: "CHP, insanımıza umut oldu"  (399)
 02-04-2019 | 09 : 50 01  İşte İl Genel Meclis Üyeleri…  (491)
 01-04-2019 | 16 : 31 52  Belediye meclisinde CHP ezici üstünlük sağladı  (769)
 28-03-2019 | 14 : 27 29  Şahin: "Cumhurbaşkanımızın Ereğli'yle gönül bağı sonuç verdi"  (1386)
Köşe Yazarları
İzzet Aslanbay
DANIŞMANLIK MI MERKEZ VALİLİĞİ Mİ?

ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» Çakır: "Görevimin başındayım, hizmete devam edeceğiz"
» Posbıyık, icraata Ereğli sahilinden başladı
» Posbıyık'ın talimatıyla seyyar tezgahlar kaldırıldı
» Ak Parti'de il ve ilçe örgütleri gözden geçiriliyor
» Ereğli Belediyesi'nde, "işçilere işyeri değiştirme baskısı" iddiası
» Belediye birimleri kentin her yanında çalışıyor
» Anadolu Hastanesi neye fatura kesiyor?
» Ereğli Belediyesi: "Yıkım değil, restorasyon"
» Tarihi hamamın yıkımına ara verildi
» Posbıyık: "Gidenin arkasından konuşmak istemiyorum"
 

KATEGORİLER

DEMOKRAT

Sosyal ağlarda Demokrat'ı takip et
Copyright ©Demokrat Keleşler Medya Grup | Tel: 0(372) 322 15 00 - Faks: 0(372) 322 15 04
Hay&NS web katalogları