17 : 19 - Uzun: "Tekin, Alaplı'da güreşi bitiren kişidir"   17 : 09 - Müftüoğlu, DSP'den başkan adayı oldu   18 : 43 - Şahin: "Sorumluluğumun bilincindeyim"   17 : 56 - Ereğli'de silahlı saldırı   16 : 40 - Fareli Köyün Kavalcısı, Yalancı Çoban'a karşı   15 : 48 - CHP'de fermuarı kim çekecek?   15 : 19 - İşsizlik oranı %12,3   14 : 24 - Posbıyık, "ben seçerim" dedi, ittifak bozuldu   13 : 11 - İhraç edilmişti; ikinci kitabının imza etkinliğini yaptı   13 : 06 - Ereğli, Hokey müsabakalarına ev sahipliği yapıyor
 
 
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
FOTO GALERİ
DİĞER
Firma Profili | Yayın İlkeleri | İletişim | Sitene Ekle | Arşiv | Rss | MOBİL BÖLÜM
ANA SAYFA  / Gündem
Kalay: "Ben, Ereğli'nin Tayip Erdoğan'ıyım"
Kalay: "Ben, Ereğli'nin Tayip Erdoğan'ıyım"

Ak Parti Ereğli Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay, Demokrat FM'de, katıldığı Kara Tren Programı'nda, "Konuşan sorgulayan biriyim. Hemen parmak kaldırmam. Öğrenmeden hazmetmeden kabul etmem. Erdoğan nasıl bir liderse, ona da kavgacı derler, nasıl masumun yanındaysa ben de aynı formattayım. Ben Ereğli'nin Tayip Erdoğan'ıyım" dedi. Programa diğer konuğu CHP Meclis Üyesi Özkan Özyağcı'da, Ereğli Belediyesi'nde Ak Parti dönemini değerlendirerek, "Belediye hizmet makamıdır. Ancak bunun gerçekleşmesi için belediye başkanının becerikli olması şarttır" diyerek, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysalı'ı beceriksiz olmakla eleştirdi.

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 13 Subat 2018 16 : 23 

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay ve CHP Belediye Meclis Üyesi Özkan Özyağcı Demokrat FM'de Şenol Azman'ın hazırlayıp sunduğu Kara Tren programına konuk oldu.

 

Programda Azman'ın ve Whatsapp üzerinden gelen dinleyici sorularına yanıt veren Kalay ve Özyağcı, Ereğli Belediyesi'nin son toplantısında Batı Karadeniz Kalkınma Birlikiği BAKAB'tan ayrılma önerisine neden hayır oyu verdikleri konusunda aynı yaklaşımı göstererek, "mecliste ayrılma talebinin gerekçelerinin anlatılmamasını" eleştirdiler.

 

Belediye Meclisi'nde zaman zaman Uysal aleyhinde oy kullanan Kalay, tavrının doğruyu savunmak" olduğunu belirterek, kendisine yönelik tutumu da "zulüm altındayım" sözleriyle tanımladı.

 

Programa kısaca kendilerini tanıtarak başlayan Kalay ve Özyağcı'nın program boyunca yaptıkları açıklamalar ana başlıklarıyla şöyle:

 

EREĞLİ SEVDALISIYIM

Kalay: 1965 yılında Ereğli de doğdum. Askerlik dışında Ereğli'den ayrılmadım. Baba mesleği olarak inşaat sektöründeyim. Ekmeğimi de Ereğli'de kazanıyorum. 2003 yılında siyasete başladım ve bu güne kadar AK Parti içinde devam etmiş Ereğli sevdalısıyım. Evliyim bir oğlum bir kızım var.

 

3 GÖBEKTEN EREĞLİLİYİM

Özkan: Demokrat ailesine imkan için teşekkür ediyoruz. Ülkemiz Afrin'de  bir barış harekatının içinden geçiyor. Bizi derinden üzen şehitlerimiz geliyor. Bir an önce tamamlanıp askerlerimizi dönmesini bekliyoruz. Askerimiz bu harekâttan başarıyla çıkacaktır. 1954 Ereğli doğumluyum. Liseye kadar Ereğli de okudum. Ankara'da makine eğitim gördüm. Makine mühendisi olarak emekli oldum. Evliyim, iki oğlum var. 3 göbektir Ereğliliyim.

 

UYSAL'I HALA CHP'Lİ Mİ ZANNEDİYORSUNUZ? KAVGANIZIN NEDENİ NE?

KALAY: Hüseyin Bey AK Partinin başkanıdır. Ak Parti 2001 yılında kuruldu ve içinde her siyasetten insan vardır. Evet, ben kavgacı insanım. Daha önce iki dönem mecliste partiyi temsil ettim. Çok sesliliğimizi ortaya koyduk. Halk adına doğruları söyledik. Bu, kavgacılık anlaşıldı. Bu günde olan bu. Konuşan sorgulayan biriyim. Hemen parmak kaldırmam. Öğrenmeden, hazmetmeden kabul etmem. Erdoğan nasıl bir liderse, ona da kavgacı derler, nasıl masumun yanındaysa ben de aynı formattayım. Ben Ereğli'nin Tayip Erdoğan'ıyım. Onun çizgisindeyim. Erdoğan'ı anlayan Yusuf'u da iyi anlar.

Ereğli basit bir kent değil. 2500 yılını bilmek gerekir. Dününü bugününü tanımak bilmek gerekir.

Bir kenti yönetiyorsanız, bu Halil Bey için de geçerli. Kentin röntgenini çekmek zorundasınız. Mitolojisini tarihini bilmelisiniz.

 

AK PARTİ BELEDİYESİ EREĞLİ'DE NEYİ DEĞİŞTİRDİ?

Kalay: Bizim bir kavgamız yok. Mücadelemiz var. Ereğli için mücadele ediyoruz. Çok şeyi değiştirdik. Yeterli mi, değil. Parti içi çekişmelerimiz olabilir. Ben Kalay olarak Başkana hep doğru bilgileri aktardım. Uygulayıp uygulamamak ona bağlı. Ne değişti bizimle. Değişim Gülüç'ten girişle başlıyor aslında. Yolun durumu bu gün ortada.

Devlette devamlılık vardır. Bizden öncekiler bir noktaya getirmiştir. Bizden sonrada yarım kalanlar tamamlanır. Biz ne yaptık. Kepeze kadar Gülüç yolunu hallettik. Şantiye binalarını taşıdık. Ofis yolunda spor merkezi gençlik kompleksi yaptık. Devrek'e en yakın deniz olacağız. Yeni belediye binasına taşındık. Hizmetin kalitesi arttı. Eksik var mı? Var. Beklentiler yüksek. Eksikler kavgadan mı kaynaklı? Hayır.

Pazar yeri düzenlendi. Yeter mi? Hayır ama en azından bu günkü ihtiyaçları karşılıyor.

Ben çok sesliyim. Yanlışa tahammülüm olmaz. 4 yılda 400 yakın meclis gündemi görüşmüşüzdür. Biz icra organı değil karar organıyız. 400 yakın gündemde bizim şerh koyduğumuz bir veya iki madde vardır. Bunun bir tanesi su fiyatlarına söz vermemize rağmen yapılmayan indirimdir. Ben tüm riskleri göze alarak CHP'nin su fiyatlarını düşürme önergesine red vermedim. Meclis öyle kavgalı meclis değil. CHP de gündemin yüzde 80'ne onay vermiştir.

En son reddedilen BAKAB'tan çıkış önerisi vardı. İller Bankası'ndan bize gelen paradan yıllık 80 bin liralık para oraya kesilir. Oradan da yapılan projelere destek verilir. Red verme gerekçemiz, çıkma nedenine ilişkin açıklama yapılmamasıdır.

Özkan: Kent Müzesi buradan alınan parayla yapılmıştır.

 

Kalay: Benim Bildiğim bir proje yok. Biz bu kuruluştan çıkıp çıkmamayı tartıştık. Son ayarlarda kültürel faaliyetleri artırma çabası var. O zaman BAKAB'tan ayrılmak yerine proje oluşturmamız ve buradan yararlanmamız lazım. Safranbolu buradan her türlü desteği alıyor. Biz kendi grubumuzda Alemdar gemisi için öneri verdik mesela. İstiklal madalyası için. Bize mal olmuş bir çok değeri ortaya çıkarmalı, hem Ereğli'nin marka değerini artırmalı hem de geçmişimizi aydınlatmalıyız. Belediye şu an bence proje üretmiyor.

 

2014 SEÇİMLERİNDEN SONRA CHP AÇISINDAN NE DEĞİŞTİ?

Özyağcı: Ak Parti Belediyesi Ereğli'de neler yaptı? Daha iyi olan şeyler derken, 2014 yılından sonra devleti mi belediyeyi mi sorgulayacağız? Kepez yolu yapılmışsa bu karayollarının yaptığı bir hizmettir. Bizim dönemimizde karayollarıyla görüşme zaten başlamıştı. Belki biraz gecikmişti. Bugün yapılmış olması güzeldir. Devlet yaptı, hepimiz kullanıyoruz.

Kalay: Karayollarının o dönem yapmamasının nedeni devlet açısından acizlik değildi. Orada altyapıda alınması gereken hatlar vardı. Halil Bey döneminde bunlar alınmadı. Biz gelince biz aldık ve karayolları yaptı.

 

İYİ OLAN AMA YAPILMAYANLAR VAR

Özyağcı: Bunun dışında belediye ne yaptırdı? Devrek yol ayrımı kavşağı var o da iyidir. Bunun dışında iyi olan bir şey yok. Yapılmayanlar var. İyi olup da yapımı durdurulanlar var. Birincisi çarşı üstünü kapama projesidir. Bu proje çarşıyı yazın güneşten kışın yağmurdan koruyup 24 saat yaşanır hale getirecekti. Bir nevi bir kapalı çarşı olacaktı. Bu proje Hüseyin beyin ilk gününden itibaren iptal edildi.

2014 yılında Başkanımızın yapacağım dediği şeyler vardı. Başkanlar siyaseten seçilir sonra tüm Ereğli'nin belediye başkanı olur. Bu zorunluluktur. Ama daha birinci günde 40 kişiyi işten attı. Bu işçi kıyımı hiçbir belediyede olmadı. Ne Gülüç ne Alaplı'da. 40 kişinin belediyeden çıkarılması normal bir adım değil. Ama bu onun fikrimiydi baskıyla mı yaptı bilemem.

İyi yaptığı birincisi su ürünlerinde açılan kafedir, diğeri de çınar altında açılan kafedir. Ama esnafla yarışmak da doğru değil. Bir örnek yapar ve böyle yapmaya özendirirsin. Bunları çok abartmamak gerekir.

 

DOMBAY DERESİNDE YAPILANLAR NASIL?

Özyağcı: Bu alan Devlet Su İşlerine bağlı bir alandır. Belediye kaynaklarını buraya aktarmak yerine devleti bu işe yöneltmelidir. Bu konuda yöntem yanlıştır.

Eğitim Vadisi projesi vardı sayın Uysal'ın. Üniversiteye mecliste yer verildi. Yıkım yapıldı, orda kaldı. Artık açıklama dahi yapılmıyor. İnovasyon merkesi vardı. Çilek ve fındıkla ilgili projeler vardı. Poligon vardı. Uzay üssü vardı. Bunların hiç biri yapılmadı. Marina projesi vardı. Modern taksi durakaları, deniz otobüsü, her mahalleye yüzme havuzu, hobi bahçeleri hiç biri yapılmadı. Tartıştığımız BAKAB işte bu tür projelere destek alınacak bir birliktir.

Terminal bizim dönemde bitmek üzereydi halen hizmete girmedi. Lojmanlarda 88 evler Erdemir'den alınmıştı yurt yapılmak için. Ama bugün bu konuda hiçbir adım ve açıklama yok. Neden hala bu alan bekliyor bilemiyoruz. Eski Belediye binası var. 2 yıldır yıkımı yapıldı ama başlanmadı. Çok kötü bir görüntü olarak orada duruyor.

 

BENİM BABAM SENİN BABANI DÖVER…

Kalay: Ben benim babam senin babanı döver tartışmasına girmem. Ben başkanı her platformda savunurum. Ancak bir şey karara bağlanırken tüm yönleriyle aydınlatılır. Biz mecliste BAKAB tan çıkmayalım demedik. CHP de demedi. Sadece neden çıkmamız gerekiyor bu konuda bizi bilgilendirin aydınlatın dedik. Sanırım en son fuarda bir sorun yaşanmış ve bu karar onun üzerinde alınmak istenmiş. Bu, bize de CHP'li arkadaşlara da anlatılır, karar alınabilirdi. Bu bizim meclis gündeminde yoktu. Grup toplantısında geldiğinde, orda da çıkmamızın doğru olmadığını, tartışmamız gerektiğini söyledik. Getirilen tek gerekçe yılda 78 bin lira ödemek istemiyoruz du. Meclis toplantısı başladı bu gündeme getirildi. Biz komisyona havale edelim dedik. Başkan hayır oylayacağım dedi. Komisyona gitse her halükarda meclise zaten gelirdi. Keşke bunu bizimle daha önce konuşsaydı.

2017 Kasımında BAKAB‘a ev sahipliği yaptık. Bizim üyemiz BAKAB'a sadece bir ekz gitmiş olan Fevzi Ekşi sonra yedek üye olmuştur. Sonra Sabri Dinç temsil etti ve Ereğli'de toplanmayı önerdi. O tarihte birlikten çıkmak gibi bir öneri olmadı. Ne zamanki bizim heyetimiz İstanbul'da fuara gitti orada sorun yaşadı, gündem dışı olarak meclise getirildi. Biz de işte neden çıkalım bunu açıklayın dedik. Olayın aslı budur. Mecliste de hiçbir açıklama yapılmadan oylamaya sunulunca biz de tavrımızı ona göre koyduk.

 

BELEDİYE HİZMET MEVKİİDİR

Özyağcı: Belediye hizmet mevkidir. Yapılması gereken tabi ki yapılacaktır. Dombay dersinde yanlış olan devletin yapacağı bir işin Ereğli halkının parasıyla yapılmasıdır. BAKAB konusunda ise biz mecliste bu konunun bize açıklanmasını istedik. Biz proje verdikte onaylanmadı mı neden çıkacağız diye sorduk. Biz illa çıkmayalım demedik. Ama başkan bunu yapmadı. Direk oylama isteği oldu. Bu konuda başkan yanlış yönlendiriliyor. Bunu da Esra Hanım yapıyor. Biz anlatın bilelim, sonra da çıkalım dedik. Yapılmayan buydu.

Ereğli'nin turizmle ilgili tanıtımının yapılabileceği bir yerdir BAKAB. Bizim ulusal basında dört yıldır adımız sadece fırtına ve benzeri durumda geçiyor. Biz Ereğli'nin tanıtımını yapmak zorundayız.

Ben Çilek Kafe'yi çay ocağı diyerek küçümsemedim. Çay içilen oturulan bir yer. Başka ne diyelim. Ama halka hizmet için yapılmıştır. Doğrudur, yapılmalıdır. Kaldı ki bunun projesi bizim dönemimizde yapıldı. Demek istediğim yüksek bütçeli projeler üretmemesidir belediyenin. Bunlar küçük bütçeli işler.

Pazaryerinde yapılan yerler hala teslim edilemedi. Hem esnaf mağdur edildi hem de yapılan yerler şimdiden dökülüyor. Kentte bir sinemamız kalmadı. Kongre merkezi ve herhangi bir kültürel merkez yok. Bunlar ivedilikle giderilmeli.

ENCÜMENİN CHP DE OLMASI UTANÇ DEĞİL Mİ?

Kalay: İcranın başı belediye başkanı ve encümendir. 3 CHP'li icranın içindeyse CHP'nin belediyeyi eleştirme hakkı yoktur.

Özyağcı: Encümen icra değil karar yeridir ki sadece meclis üyelerinden değil diğer atanmış üyelerden de oluşur ve istenirse her karar o üyelerle belirlenir.

Kalay: Sayın Başkan çok iyi bilir ki aramızda bir husumet yok. Seçildiği günden beri hep doğruları anlattım. Etrafında onu yanlış yönlendiren isimler var. İşte Fevzi Ekşi, Esra Hanım, Hasan Pınarcık var. (Salih Kumaş ve Halil Bozkuş da var mı sorusuna, evet o isimleri de sayabiliriz dendi) Biz iki tur grup toplantısı yapıyoruz. Olması gereken ilçe başkanı ve belediye başkanının başkanlığında olandır. Ama bizde önceden bir toplantı yapıyorlar sonra gelip grupta bize dikte ettirmek istiyorlar. Biz muhalefetteyken bile görmediğimiz zulmü meclis yönetiminden görüyoruz. Buna rağmen kol kırılır yen içinde kalır.

HALİL BOZKUŞ'TAN KORKTUĞUNUZ İÇİN Mİ İSMİNİ SAYAMADINIZ?

Kalay: Size şu anda telefonla soru yönlendiren Fevzi Ekşi çok muhatap alınacak, makbul bir isim değil. Ak Partili kabul etmiyorum.  Ak Parti Bayrağını mecliste 2014 yılından beri savunuyoruz.

Bakın Ereğli'nin çok büyük derdi var. 11 bin kişilik tersanelerde 100 kişi çalışıyor. Limanlarımız bomboş. Hastaneyi kent dışına gönderirseniz, terminali ters yere yaparsan çarşıyı bitirirsin. Adliye ve benzeri kurumları da sağa sola serpiştirtsen olacağı budur. Sen bunu alt yapısını yaparak bu işleri yapmalıydın. Daha otoparkı çözememişiz, neyi çözeceğiz. Kanuni boşluktan yararlanıp çarşıda otopark ücreti toplanıyor. Tüm bunları yuvarlak bir masada oturup konuşmamız çözüm üretmemiz gerekiyor. Ama bunu hiç görmedim. Dikdörtgen bir masa var ve herkes masanın başına geçme kavgasında. Ondan sonra da benim adım kavgacı oluyor.

ÜLKEYİ DE EREĞLİ'Yİ DE YÖNETENLER ONLAR

Özyağcı: Şu an söylenenler, 15 yıldır ülkeyi, 4 yıldır da belediyeyi yöneten siyasi gücün icraatları üzerinden söyleniyor. Tabi ki Ereğli'yi yöneten mülki görevliler ve seçilmişler bir araya gelip bunu konuşmalı.

KAÇAK BİNANIZ VAR MI?

Kalay: Programı proveke etmek isteyen bir zatı muhteremin (Fevzi Ekşi) dedikleri önemli değil. Belediye başkanının en seveni, gider şikayet eder işlem yaptırır. Benim derdim bunlar değil. Ereğli'nin sıkıntıları.

CHP DÖNEMİNDE YAPIALNALR YAPILMAYANLAR

Özyağcı: Bizim dönemde beş yıllık planda terminali önemli oranda bitirdik. Mevcut belediye binasını başlattık. Piknik alanları yapıldı. Evde bakım hizmetleri ücretsiz başlatıldı. Cenaze ücretleri ücretsiz yapıldı ama demek ki yetmemiş 400 oyla kaybettik.

Kent meydanına gelince, 2015 yılında meclise gelen kent meydanı oybirliğiyle kabul edildi. Ama sonra bu proje bir imamın gelip buraya cami yapılacak demesiyle değişti. Başkan 2015'te meydana hiçbir yapılaşmaya izin vermem demesine rağmen ibadet alanı oraya işlendi.

 Biz oranın hala kent meydanı olarak kalmasını istiyoruz ve Caminin başka bir alana yapılmasını savunuyoruz. Orası Ereğli halkının gezip dolaşacağı meydan olmalı. Bizim yeni bir mezarlık alanımız var orada yapılabilir cami. Ticaret odasının alt tarafı var oraya yapılabilir. Biz camiye karşı değiliz sadece yeri uygun değil. Ereğli'nin birinci derecede ihtiyacı iştir aştır. O nedenle kent meydanı için mahkemeye gittik. Bilirkişinin verdiği raporda diyor ki kent meydanı üzerinde her hangi bir yapılaşma yapılamaz, o zaman kent meydanı olmaktan çıkar.

Bu alana ilişkin iki proje çizildi. Birincisi altta 2 katlı otopark olan kent meydanı. Diğeri de üzerinde cami olan proje. İkinci projede otoparkın kapasitesi son derece düşüyor. O alana yakın 5-6 adet camimiz zaten var. İbadet alanı eksikliğimiz o alanda yok. Ama başka alana yapabiliriz. Kesinlikle camiye karşı değiliz. Halil Bey döneminde camilerin tüm ihtiyaçlarını karşıladık, camilere teslim ettik. Müslüman insan camiye karşı olur mu? Bu halkımıza yanlış yansıtılıyor.

KİŞİSEL DEĞİL, EREĞLİ İÇİN UĞRAŞALIM

Kalay: Zulüm altındayız derken, partide birçok arkadaşım bu konuda sıkıntı çekiyor. Ama zamanı bu kısır şeylerle doldurmak istemiyorum. Kenti yönetecekseniz kaldırım taşlarına kadar bilmelisiniz. Yıllardır kent meydanı bizde konuşulur. Ama bir türlü yapılmazdı.  Şimdi son düzenlemeyle İnönü parkı çok ferah bir alan oldu. O meydan derenin olduğu yere kadar bize yetmez mi?

Cami meydana yapılacaksa doğrudur bir daralma olabilir. Ama biz meydanı diğer yöne doğru kaydırırız. Hatta çarşıyı canlandırmak için kodu bir metre kaldırıp ilk bodrum katını AVM'lerle doldurursun. Ama bunun için herkesin yuvarlak masa etrafında oturması gerekir. Ama biz enerjimizi hep boz işlere harcıyoruz.

Kent olarak milletvekiline destek vermesen onun etrafında kenetlenmesen bir iş yapamazsın. Şu an ki askeri liman Ereğli'nindi ama askeriyeye verildi. Oraya büyük soğuk hava depoları yapılsa, tersaneciler bir araya gelse, Başbakanımız bu işlerin içinden gelen birisi, bizde denizciliğin tersaneciliğin içinden gelen ağabeylerimiz çıksa hep beraber konuşsak, tüm enerjimizi buna harcasak iyi olmaz mı? Çarşı merkezi kan ağlıyor. Eskiden köylü iner canlılık verirdi. Şimdi ya hastane de ya terminalde kalacak kente inmeyecek. Tabi bütün bunların bir geçmişi var. Yanı başımızda Düzce örneği var. Küllerinden yeniden doğdu. Nüfusu yarımız kadardı. Sen elindekileri kullanamaz verimli hale getiremezsen daha da kötü olursun. Bunlar dünün bugünün sorunu değil köklü bir geçmişi var. Bunları aşmanın tek yolu birlikte yürümektir. Halil Bey ile fazlı Erdoğan 3 ay beraber yürüdü Ereğli o zaman neler kazanmadı.. Bu iyi bir örnektir. Ama şimdi kim bir şey yapsa diğeri kötülüyor, bozmaya çalışıyor.

Pazar yerindeki yolu sağa sola çekmekle sorunu çözemezsiniz. Biz bunları açıkça söylemeliyiz. Yanlışlarımızı söylemeli gerekirse de özür dilemeliyiz.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MISINIZ?

Kalay: Ben diğer seçimlerde de aday adayıydım. Yine düşünebilirim. Ben meclis üyeliğini ilk iki defada gönüllü oldum. Daha sonrakilerde bana yapılan rica ve talepler üzerinden meclis üyeliğine aday oldum. 2019'da pehlivanlar sahaya çıkar, biz de kendimize bakar, ona göre karar veririz. Meclis üyeliği büyük bir onurdur. Ben başkan aday adayı olup da adaylık alamazsam, partimde meclis üyeliğine aday ol derse o, o zaman düşünülür

UYSAL BAŞARILI MI?

Bu göreceli bir durum. Başarılı yaptığı işler vardır yapamadıkları vardır. Sınav bittikten sonra 2019 yılında puan verebiliriz, ama daha önce grup sözcüm 6.5 vermiş, ben de bunu onaylayabilirim.

BELEDİYE BAŞKANI YETENEKLİ OLMALIDIR

Özyağcı: Seçimleri ben köylü kesimini dışladığım için kaybettirmişim iddiası külliyen yalandır. 2014 seçimlerine bizler Halil Başkanın başkanlığında hazırlandık. Halil Bey başkanlığı süresinde tamamen halkın isteğiyle hareket etmiştir. Ereğli Belediyesi büyük bütçeli bir belediyedir. Ama belediye başkanı yetenekli olacak. Gidin Gülüç'e, Alaplı'ya bakın. Başarılı başkanlık beceriden gelir. Halil Bey de en başarılı başkanlardandır. Hastane ve terminalin oraya yapılma nedeni kentin o tarafa doğru büyümesinden dolayıdır. Biz çarşıya çok önem verdiğimiz için üzerini kapatıp farklı bir ambiyans yaratalım demiştik.

Ereğli'nin şu an park yerine, trafik düzenlemesine ihtiyacı var. Yollar en ufak yoğunlukta tıkanıyor. Belediyeye giden pazaryerindeki yeni düzenlenen kavşakta 3 kaza oldu. Demek ki bir yerde yanlış var. Belediye Başkanlığı ciddi bir makamdır. Herkes senden hizmet görmeli. İşte köy minibüsleri, onlara da kent meydanı altında bir yer bulacaksın. Onları yol boyuna dizemezsin, kent dışına atamazsın. Tabii ki bu sonuçlara göre Belediye Başkanımız beceriksiz bir belediyeci. Biz kent meydanına cami konulduğu gün halka soralım dedik. Bu yanlış mıydı? Ama yapmadı. Ben yaptım oldu tutumu takındı.

HALİL POSBIYIK ADAY OLMALI?

Özyağcı: Halil Bey mutlaka aday olacaktır. Büyük şehirde mi Ereğli'de mi bilemem.

Halil Bey'in İyi Partiye geçeceği uydurmadır. Halil Bey CHP kongre üyesidir ve kongre üyesi başka partiye geçmez. Bu diğer partilerin uydurduğu şeyler. Bizde halk kimi istiyorsa onu aday gösteririz, diğer şekli Ak Parti de olur. İşaret edilenin aday olması, bu bizde olmaz.

Bizim ilçelerdeki belediye başkanlarımız da kendini hazırlamış ve Ereğli'ye aday olmak istiyorsa sandık konulur halk istiyorsa onlarda aday olur. Halil Bey konusunda kararı da kendisi verecektir.

AK PARTİLİ VEKİLLERE NOT

Kalay: Milletvekillerine not verecek bir öğretmen değilim. Canla başla çalışıyorlar. Şansızlıkları onların döneminde Türkiye büyük badireler atlattı.

SON SÖZLER

Kalay: Bizi dinleyenlere teşekkür ediyorum. Söylemem gereken her şeyi, içimde yara olsa dahi parti terbiyemden dolayı söylemememde.. Sıkıntılı bir dönem, şehitlerimiz oluyor. Bu büyük sorunlar içinde kişisel sorunları da konuşmak istemiyorum. 2500 yıldır Ereğli bir çekim merkezidir. Zaman zaman gerileme olsa da yine güzel şeyler olacağına inanıyorum.

Özyağcı: Ben de ülkemiz için huzur ve barış diliyorum. 2019 seçimlerinde de nerde kalmıştık" diyerek hizmete devam etmek için belediyeyi alacağımızı ve halkımızın bizi beklemesini diliyorum.

 

Haber. İzzet Aslanbay

 


Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 2757 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
Kalay: "Ben, Ereğli'nin Tayip Erdoğan'ıyım"
şenol azman sen pek haz almazdın halil posbıyıktan bakıyorum her programında halil posbıyık soruları hayırdır ? halil posbıyığın karşısına boray baycığı benmi çıkardım seçimlerde ? halil posbıyık aday dahi olamayacak o rüya bitti azizim
Gön : chp li  13 Subat 2018 : 23:13:49  Zonguldak

Kalay: "Ben, Ereğli'nin Tayip Erdoğan'ıyım"
ÖZKAN ÖZYAĞCIYA KALIRSA BELEDİYE YATSIN HİÇ İŞ YAPMASIN.DOMBAYI DSİ YAPSIN ÜST GEÇİDİ ERDEMİR YAPSIN KENT MEYDANINI BAYINDIRLIK BAKANLIĞI YAPSIN CAMİİYİ DİYANET YAPSIN, YOLLARI KARAYOLLARI YAPSIN BELEDİYE YATSIN..BE MÜBAREK YALI CADDESİNDE ÇÖKEN YERİ ANITLAR YÜKSEK KURULU VARKEN NE DİYE SİZ YAPTINIZ O ZAMAN..40 KİŞİ ATILMIŞ TARİHTE YOKMUŞ BÖLE BİŞEY..2009 DA GELİR GELMEZ ONLARCA İNSANI PAT DİYE İŞTEN ATAN UZAYLILARMIYDI BE MÜBAREK İNSAN..NE ENGELLİ TANIDINIZ NE HASTA MURAT BAŞKANIMIZ ALDI DİYE RESMEN İNSANLARI ATTINIZ..O İNSANLAR ATILIRKEN SİZİN YAKINLARINIZ BELEDİYEYE GİRDİ..2009 DA ATILANLAR ... DEVAMI
Gön : eski belediye çalışanı  13 Subat 2018 : 23:05:59  Zonguldak

Sayfa : [1]
Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 15-02-2019 | 18 : 43 29  Şahin: "Sorumluluğumun bilincindeyim"  (201)
 15-02-2019 | 17 : 56 42  Ereğli'de silahlı saldırı  (276)
 15-02-2019 | 16 : 40 26  Fareli Köyün Kavalcısı, Yalancı Çoban'a karşı  (11)
 15-02-2019 | 09 : 02 17  Sevgililer Günü'nü dans ederek kutladı  (231)
 14-02-2019 | 14 : 48 39  Tartıştığı kayın pederini bıçakladı…  (338)
 14-02-2019 | 10 : 42 12  Çorumluoğlu: "Kan kime ne zaman lazım olur, garantisi yok"  (260)
 13-02-2019 | 16 : 35 01  Uysal: "Biz Birlikte Çok Güzeliz"  (368)
 13-02-2019 | 13 : 35 36  Marazi aşklar, sevgiliye yalanlar  (14)
 13-02-2019 | 10 : 50 11  Akdemir'den, Kantarcı'ya hüzünlü veda  (336)
 12-02-2019 | 22 : 04 58  Otomobil, kağıt gibi ezildi...  (506)
 12-02-2019 | 21 : 55 32  Adliye'de serbest bırakıldı  (398)
 12-02-2019 | 12 : 19 02  Vali Bektaş: "Sabaha kadar beklemenin bir anlamı yok"  (458)
 12-02-2019 | 09 : 08 06  İşsizliğin en acı fotoğrafı  (442)
 11-02-2019 | 22 : 02 19  İş başvurusu için gece mesaisi...  (528)
 11-02-2019 | 16 : 21 52  Jandarma ekipleri affetmedi…  (545)
 11-02-2019 | 16 : 08 45  Başdanışman Oruç, Ereğli'de okulunu ziyaret etti  (503)
 11-02-2019 | 15 : 55 20  Posbıyık: "Ereğli, yağlı direğe hazır olsun"  (535)
 11-02-2019 | 11 : 37 23  Köpeğe yapılan vahşet, güvenlik kameralarına takıldı  (487)
 11-02-2019 | 09 : 27 07  Mahsur kalan köpekleri itfaiye kurtardı  (422)
 08-02-2019 | 14 : 01 18  GMİS: "Hiçbir şahıs ve kuruma ayrıcalık yok"  (774)
 08-02-2019 | 10 : 52 48  Akyol: "Bizi en çok üzen öğrencilerimizden koparılmış olmamızdır"  (741)
 08-02-2019 | 09 : 35 09  Rektör Çufalı, ODTÜ Teknokent açılış törenine katıldı  (789)
 07-02-2019 | 15 : 29 23  Şahin: "Sadece liyakate bakacağım"  (658)
 07-02-2019 | 14 : 47 16  TSO'dan kan ve kök hücre bağış kampanyası  (527)
 07-02-2019 | 14 : 24 49  Alaplı'da tefeci operasyonu  (517)
Köşe Yazarları
İzzet Aslanbay
Fareli Köyün Kavalcısı, Yalancı Çoban'a karşı

ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» Şahin: "Kepez'de tekstil fabrikası kuracağız"
» Şahin: "Durmak yok, yorulmak da"
» İyi Parti'den, adaylık başvurusu yaptı
» Posbıyık: "Ereğli, yağlı direğe hazır olsun"
» Oruç: "Şahin, Cumhurbaşkanımızın size emanetidir"
» Erol Şahin'den 5 yeni fakülte sözü…
» Demirtaş: "Mart'ın sonu tüm Zonguldak'a bahar gelecek"
» BİLSEM, Ereğli'de resmen açıldı
» Yavuzyılmaz, şans oyunlarındaki skandal iddialarını gündeme getirdi
» Çakır: "Örgüt ve belediye uyumlu olmalı"
 

KATEGORİLER

DEMOKRAT

Sosyal ağlarda Demokrat'ı takip et
Copyright ©Demokrat Keleşler Medya Grup | Tel: 0(372) 322 15 00 - Faks: 0(372) 322 15 04
Hay&NS web katalogları