Küfürlü tezahürat yeşil sahaya yakışmadı
![Küfürlü tezahürat yeşil sahaya yakışmadı](/image/haber/2023/1/kufurlu-tezahurat-yesil-sahaya-yakismadi-2312023154432.jpg)
Zonguldak Süper Amatör Futbol Ligi’nde Alaplı Belediyespor ile Akınspor arasında oynanan ve ev sahibi takımın 3-1 kazandığı maça tribünleri dolduranların ettiği küfürler damgasını vurdu.
Karşılaşmayı Alaplı Belediyespor 3-1 kazandı. 90 dakika boyunca Alaplı Belediyespor rakibine üstünlük sağlarken karşılaşmaya Alaplı Belediyespor taraftarlarının yaptığı küfürler damga vurdu.
Akınspor camiası galibiyetten dolayı Alaplı Belediyespor takımını tebrik ederken, tribünlerden kendilerine yönelik olarak yapılan küfürlere tepki gösterdi.
Taraftarlar, “Biz Ereğli takımıyız. Alaplı ile aramızda 5 kilometre mesafe bile yok. Her gün iç içeyiz, beraberiz. Komşuluktan öte dostluklarımız, akrabalıklarımız var. Ancak 90 dakika boyunca Alaplı Belediyespor tribünleri Akınspor’a ağza alınmayacak küfürler etti. Tribünlerde onlarca kadın taraftar ve misafirler vardı. Onlara bile aldırış etmediler.” diye tepkilerini belirttiler.
KULÜP BAŞKANI TEPKİ GÖSTERDİ
Akınspor Kulübü Başkanı Akın Katı maç sonrası yaptığı açıklamada ailesi ile birlikte gittiği maçta yapılan küfürlere ve maçın hakemlerine kötü yönetimleri nedeniyle tepki gösterdi.
Katı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Sevgili Evren hocam; bir buz gibi golü iptal eden yan hakem, bir tane net penaltı çalamayan orta hakem, ‘sarı kartı vardı, yoktu’ komediye çeviren bir orta hakem… Evet biz iyi değildik ama bunları hak edecek ne yaptık? Sadece iyi niyetimiz, Türk futboluna sporcu kazandırma aşkı. 10 dakika ‘kırmızı mı sarı mı?’ bir o hakeme bir o hakeme giden bir hocayı 10 dakika bu sürdü, soğuttu maçı. Federasyona kayıtları göndereceğim. Yazıklar olsun, 10 dakika maçı uzattı. Asla böyle bir hakemi bir daha müsabakalarımda görmek istemiyorum. Maçı kaldıramadı. Bir penaltı ve buz gibi golü veremeyerek kötü olduğumuz maçta bize daha büyük darbeyi vurmuştur. Pardon hocam seni iki takım beraberiz diye mutluluktan aramışlar, ben ailemle küfürleri yiyip eve döndüm. Akınspor sahipsiz değildir, bunu en kısa zamanda art niyetli insanlar görecektir.”
Ereğliler Akınspor’u Alaplı deplasmanında tam destek verdi. Karşılaşmayı başta Ereğli Ticaret Odası Başkanı Arslan Keleş, TSO Meclis Başkanı Tasin Tanyıldız, AK Parti Önceki dönem İlçe Başkanı Fatih Çakır birçok sivil Toplum kuruluşu başkanı izledi.
Haber Merkezi
![Küfürlü tezahürat yeşil sahaya yakışmadı - 1](/image/haber/2023/1/kufurlu-tezahurat-yesil-sahaya-yakismadi-6-2312023154454.jpg)
![Küfürlü tezahürat yeşil sahaya yakışmadı - 2](/image/haber/2023/1/kufurlu-tezahurat-yesil-sahaya-yakismadi-7-2312023154457.jpg)
![Küfürlü tezahürat yeşil sahaya yakışmadı - 3](/image/haber/2023/1/kufurlu-tezahurat-yesil-sahaya-yakismadi-8-2312023154459.jpg)
![Küfürlü tezahürat yeşil sahaya yakışmadı - 4](/image/haber/2023/1/kufurlu-tezahurat-yesil-sahaya-yakismadi-9-2312023154502.jpg)
![Küfürlü tezahürat yeşil sahaya yakışmadı - 5](/image/haber/2023/1/kufurlu-tezahurat-yesil-sahaya-yakismadi-10-2312023154503.jpg)
![Küfürlü tezahürat yeşil sahaya yakışmadı - 6](/image/haber/2023/1/kufurlu-tezahurat-yesil-sahaya-yakismadi-11-2312023154506.jpg)
![Küfürlü tezahürat yeşil sahaya yakışmadı - 7](/image/haber/2023/1/kufurlu-tezahurat-yesil-sahaya-yakismadi-12-2312023154515.jpg)
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
Yeşil sahadan Mehmetçik´e destek
13.10.2019 00:00 1859Zonguldak´ta oynanan Amatör küme karşılaşmasında Tersanespor, Capeti Merkez Atölyesispor maçı öncesinde futbolcular sahaya, ´Barış Pınarı Harekatı´nda kahraman ordumuzun yanındayı...
Futbolcular formalarını sahaya bıraktı
11.1.2020 23:15 2394Zonguldak Kömürsporlu futbolcular, Manisaspor maçının ardından takıma sahip çıkılmamasını gerekçe göstererek, formalarını çıkarıp orta s...
Tribünden sahaya inip golü vermeyen hakeme saldırdı… TARAFTAR ÇILDIRDI
18.12.2022 18:08 1062Zonguldak’ta amatör maçta bir taraftar, tribünden sahaya inip, ofsayt nedeniyle ağlarla buluşan top için gol kararı vermeyen yan hakeme saldır...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 559Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 81665 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 503Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 372Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 223Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1378Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 621Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 796Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 578Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 852Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...