ÖNCE “EKMEK BULDUĞUNUZA ŞÜKREDİN” PEKİ SONRA NEDEN SENDİKA!
![ÖNCE “EKMEK BULDUĞUNUZA ŞÜKREDİN” PEKİ SONRA NEDEN SENDİKA!](/image/haber/2024/3/once-ekmek-buldugunuza-sukredin-peki-sonra-neden-sendika-132024161123.jpg)
AK Parti Gülüç Belediye Başkan Adayı Kerim Sönmez belediye çalışanlarını sendikalı yapacağı vadini vermesinden günler sonra, mevcut belediye başkanının belediye işçilerini sendikalı yapmasını hazırladığı video ile eleştirdi. Sönmez, “verdiğimiz sözü yaparız, yaptırırız” dedi.
Ne olmuştu?
Belediye Başkan Adayı Kerim Sönmez, geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Gülüç Merkez Seçim Ofisi açılışı sırasında, “Sönmez seçilirse belediye işçilerini atacak” iddiaları hakkında konuşmuştu. Bu iddiayı yalanlayan Sönmez, bunu bir adım daha öteye taşıyarak, seçilmesi durumunda, belediye işçilerini sendikalı yaparak işlerini güvence altına alacağını vaat etmişti.
Sonra ne oldu?
Bu açıklamadan 4 gün sonra, mevcut belediye başkanı, Gülüç Belediyesi’nde çalışan şirket işçilerini Belediye İş Sendikası’na üye yaptırarak işçileri sendikalı yaptı. Böylelikle, Kerim Sönmez’in vaadinden 4 gün sonra, belediyede çalışan tüm işçilerin toplu sözleşme hakları oldu.
Videolu eleştiri!
Bu gelişme sonra hazırladığı videoyu sosyal medyada yayınlan Kerim Sönmez, mevcut belediye başkanının sendikal hak isteyen işçilere yönelik “ekmek bulduğunuza şükredin” dediğini öne sürdü. Sonrasını ise videoda da belirttiği şu sözlerle aktardı:
“Dokuz yıldır yapılamayanı yaptık. Söz verirsek tutarız. Verdiğimiz sözü yaparız, yaptırırız. Yıllardır sendika haklarını isteyen işçilere ‘ekmek bulduğunuza şükredin’ diyenlere ‘biz sendika getireceğiz’ dedikten sadece 4 gün sonra sendika sözü verdirttik. Yaparsa Kerim Sönmez yapar.”
YORUMLAR
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
EKMEĞE ZAM!
12.3.2022 11:47 1513Zonguldak'ta, 270 gram ve 540 gramlık ekmek, zamlı satılmaya başlandı. Vatandaşlar güne ekmek zammı ile başladı. Akaryakıt, elektrik ve doğalgaza gelen zamların ardından, ş...
SEZER: SENDİKA ÜYELERİ ARASINDAKİ AYRIMCILIĞI KALDIRDIK
5.2.2024 15:58 1220Genel Sağlık-İş Zonguldak Şube’ye Temmuz 2023’de görevlendirmesi yapılan Başkan Murat Sezer, “Birleşik Kamu-İş’e bağlı Genel Sağlık-İş Sendikamızın ...
PARMAKLARINI EKMEK KESME MAKİNESİNE KAPTIRDI
29.12.2020 16:13 2385Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ekmek fırınında çalışan bir işçi ekmek dilimle makinesinde 4 parmağı kesilerek yaralandı. Olay öğle saatlerinde ilçe...
![](/reklam/572023133354.jpg)
Son Eklenen Haberler
TAYFUN KÖKSAL’A SON GÖREV
26.7.2024 14:39 643Karadeniz Ereğli’de, 62 yaşında hayata gözlerini yuman ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal toprağa verildi. Bir süredir mücadele verdiği amans...
´´TARAF DEĞİLİZ´´
26.7.2024 12:10 91165 yaş üstü ve engelli bireylerin halk otobüslerinden ücretsiz yaralanamayacağı yönünde varılan kararın ardından Karadeniz Ereğli Belediye kanadınd...
EREĞLİ BELEDİYESİ TEYAKKUZDA
26.7.2024 11:48 571Karadeniz Ereğli Belediyesi, ilçede etkili olan çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınaya karşı...
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU YAĞIŞ İÇİN TOPLANDI
26.7.2024 11:31 446Zonguldak il Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Muammer Balcı başkanlığında toplanarak bir dizi tedbirler aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğ&u...
FİLYOS; EGE VE AKDENİZ´İN ALTERNATİFİ Mİ?
26.7.2024 11:24 257Zonguldak'ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra, 170 kilometre açıkta çıkarılan doğalgazın ülke ekonomisine kazandırıldığı Filyos beldesinin, Ak...
CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU
25.7.2024 22:19 1452Karadeniz Ereğli’de ERDEMİR emeklisi Tayfun Köksal, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir mücadele verdiği amansız hastalığa yenik dü...
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ BAŞLIYOR
25.7.2024 16:19 639Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2024-2025 Akademik Yılı tercih ve tanıtım günleri, düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilecek. 25 Temmuz-02 A...
EREĞLİ’DE YAZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
25.7.2024 14:22 851Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü doğa yürüyüşü ve konser etkinlikleri ger...
ERMED ZİYARETLERİ
25.7.2024 14:12 629Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Yöneticileri, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Henden Şolt ...
ÜNİVERSİTE, “ÇAKIR’LA” İŞ BİRLİĞİ YAPACAK
25.7.2024 11:16 873Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çakır Holding A. Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çakır Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Bin...