ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
EĞİTİM
SPOR
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
KÜNYE
İLETİŞİM

Posbıyık, fabrika ayarlarına geri döndü….

   
Posbıyık, fabrika ayarlarına geri döndü….

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Belediye Meclisi toplantısında, gündemdeki bazı maddeler hakkında eleştirel tutum takınan herkesi tek tek hedef alarak ağır ve argo ifadelerle eleştirdi.

Ereğli Belediyesi tarafından işletilen ancak Posbıyık tarafından zarar ettiği gerekçesiyle satışa veya kiralanmaya çıkartılmak istenen bazı işletme ve tesislere ilişkin yapılmak istenen işleme direnç gösteren başta partisinin Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş olmak üzere, bazı siyasetçi ve işadamları, isim vermediği gazeteciler, Ereğli´deki sosyal olaylara müdahil olmaya çalışan bazı isimler, Posbıyık´ın hedefi oldu.

……………

"HIRSIZLIK VAR AMA MAHKEMEYLE UĞRAŞAMAM"

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi´nin Ekim ayı olağan toplantısı 2 oturumu Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu´nda gerçekleşti.

İlk oturumu 2 Ekim Çarşamba günü gerçekleşen toplantıda Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eleştiri konusu olan ve belediyeye ait bazı işletmelerin satış ve kiralanmasını içeren gündem maddelerini ikinci gün oturumuna bırakarak, uzun bir gündem dışı konuşma yapmış ve konuşmanın tamamını OYAK yönetimi ve Erdemir´e yönelik eleştirilere ayırmıştı.

İkinci oturumda ilk olarak görüşülen Ereğli Belediyesi´ne ait Erdemir Ofis binası yakınında kurulu spor tesisi, büfe ve tuvaletin 10 yıl süreyle kiraya verilmesini içeren gündem maddesi hakkında açıklama yapan Posbıyık, tesisin işletilebilmesi için sertifikalı spor öğretmenlerine ihtiyaç duyulduğunu savunarak bunun belediyeye ek maliyetler getireceğini, sağlıklı işletilebilmesi için de kiraya verilmesinin doğru olacağını söyledi.

Ak Parti Meclis Grup Sözcüsü Mustafa Kumaş söz alarak tesisin kiraya verilisini uygun görmediklerini, bunun yerine hizmet içi eğitimle belediye çalışanlarının görevlendirilerek belediyede kalmasını ifade etti.

Kumaşın bu sözlerine "bizden önceki dönem sizin partili belediyeniz belediyeyi batırmasaydı, bu işlerin altından kalkardık. Şimdi, belediye çalışanlarına maaş bile vermekte zorlanıyoruz. Nereden para bulup dediklerinizi yapacağız" dedi.

Posbıyık sözlerini, Ak Parti döneminde belediyenin soyulduğu iddialarıyla sürdürerek, ismini verdiği bir belediye çalışanının aynı zamanda depo sahibi olduğunu ve belediyeye alınan gıda maddlerinin yarısını belediye binasına diğer yarısının onun deposuna kaldırıldığını ve bu yolla belediyeye zarar verdirildiğini bu nedenle Ahsen Yazıcı isimli şahsı işten çıkarttığını ve kendisinin de bu durumu kabul ettiğini söyledi.

Ak Parti sözcüsü Kumaş´ın "Başkanım ortada bir suç varsa mahkemeye gitmelisiniz. Dava açın, suç işlenmişse biz de size destek veririz demesi üzerine Posbıyık, "Benim mahkemelere ayıracak zamanım yok, ben hızla kalıcı eserler yaratmak istiyorum. Zamanım sınırlı. Sizin de bu kalıcı eserlere imza atmanıza çalışıyorum ama siz siyaset yapıp karşı çıkıyorsunuz. Mahkemeyle, davayla uğraşacak zamanım yok. Zaten görüyorsunuz, 6 ay oldu halen bir nane yiyemedik" cevabını verdi.

Yapılan oylamada tesisin kiralanması CHP grubunun oylarıyla kabul edildi.

ÇİVİCİ, BOZKUŞ VE ŞAHİN´İ ARAZİ KAPATMAKLA SUÇLADI

Posbıyık ilgili gündem maddesi görüşülürken, Ereğli´nin çıkarlarını kendisi dışında kimsen savunmadığını, siyasetçi ve iş adamlarının sustuğunu ve kişisel kazanç için haksız mal edindikleri suçlamasında bulundu.

Posbıyık, bu suçlamalarına örnek verirken belediye başkanlığı aday adaylığı döneminde rakibi Erol Çivici, seçimdeki rakibi Ak Parti Adayı Erol Şahin ve Eski Meclis Üyesi Halil Bozkuş´u, "Vatandaşın yeşil alanını beyaz alana çevirmişler. İzaleyi şuu davalarıyla garibanların arazilerini ellerinden almışlar" dedi.

AK PARTİ GRUBUNA ELEŞTİRİ

Belediye Başkanı Halil Posbıyık gündem maddelerinde zaman zaman itiraz eden Ak Parti grubuna da "buraya siyaset yapmak için gelmeyin. Baştan yanlış yaparsınız. Grupta alınan karar göre burada oy verecekseniz olmaz. Korkmayın, ben Ereğli´nin çıkarlarını savunuyorum. Bana güvenin, destek verin. Yoksa sırf grup kararı var diye karşı çıkarsanız Ereğli´ye zarar verirsiniz" şeklinde konuştu.

"DEMİRTAŞ BİR YERLERİNİ YIRTTI"

Meclis´te en fazla tartışma konusu olan ve zaman zaman Başkan Posbıyık´ın, argo ifadelerle karşı çıkanları suçladığı gündem maddesi ise Bozhane Mevkii´nde belediye tarafından İşletilen Çilek Kafe´nin kiraya verilmesi görüşmeleri oldu.

Posbıyık, kiraya verme gerekçesi olarak yine işletmenin zarar ettiğini, çalışan sayısının fazlalığını ve çalıştırılanların önceki dönem torpille işe alınmış olduğu ifadelerini kullandıktan sonra, Çilek Kafe´nin kiralanmasına partisinin Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş´ında karşı çıktığını hatırlatarak, "Ünal Bey Ereğli için bir şey yapmasın, Erdemir Ereğli´yi boğarken sesini çıkartmasın, ama biz bir kafe satacağız diyince olmaz desin. Alışmış mecliste 50 kuruşa çay içmeye, her yer öyle olsun istiyor. Zaten benim belediye başkanı olmamam için çalıştı. Bir yerlerini yırttı ama başaramadı. Ereğli halkı beni başkan seçti. Simdi kalmış yok orayı satmayın, halk orda ucuz çay içiyor diyor. Ereğli´nin bir sürü sorunu var sen onlarla uğraşsana, doğal gaza elektriğe her gün zam yapılıyor bunun mücadelesini versene…" dedi.

"YALAKALAR"

Posbıyık, Ünal Demirtaş´a yönelik eleştirilerini sürdürürken, Ereğli´de 2-3 tane gazetcinin Demirtaş gibi Çilek Kafe´nin kiralanmasına karşı çıktığını ileri sürerek, "Onlar da Ünal Demirtaş´ın yalakaları, Ünal ne derse hemen savunurlar. Sonra da nemalanırlar. Bunların diploması var mı? Bilmiyorum Ama sanki yazarken Oxford mezunu gibi yazıyorlar, psikolojiden, edebiyattan acayip anlıyorlar. Diplomaları ne acaba?" sözleriyle konu hakkında eleştirel tutum takınan gazetecileri de eleştirdi.

"ESKİ TÜFEK PROVOKATÖRLER"

Suçlamalarını sürdüren Posbıyık, Ereğli´de zaman zaman çevre ve sosyal olaylar hakında kamuoyu oluşturmaya çalışan isimleri de işaret ederek, "Bir de eski tüfekler var. Aslında onlara eski tüfek de denmez. İki kişi bile değiller, bir buçuk kişiler, her olayda ortaya çıkar provokatörlük yaparlar. Şimdi de çıkmış emeklilerin ucuz çay içme hakını ortadan kaldıramazsınız diye konuşuyorlar.

Bu değerlendirmelerin ardından Çilek Kafe´nin kiraya verilmek üzere ihaleye çıkartılması CHP grubunun oylarıyla, Sanayi Sitesinde belediyeye ait dükkanların satışa sunulması ise oy birliğiyle kabul edildi.

BELEDİYE ÇALIŞANINA "PROVOKASYON" AZARI…

Posbıyık toplantının sonuna doğru konuşmasını tamamlamak üzereyken başkanlık divanının arkasında bulunan ve gündem maddelerine ilişkin görsel sunumun yapıldığı perdeyi uxaktan kumandayla kapatma girişiminde bulunan belediye çalışanına da "şimdi sırası mı beni proveke etmek mi istiyorsun" diyerek azarladı.

""YORUMLAR


TEKDER, ABD Senatosunun kararını kınadı
Siyaset

TEKDER, ABD Senatosunun kararını kınadı


Tekniker, Teknik Öğretmenler ve Tüm Meslek Yüksekokulları Mezunları Derneği (TEKDER) Genel Başkanı Murat Çatalcam, ABD Senatosu’nun sözde Ermeni s...
Cenazesini, kuzeni teslim aldı
Gündem

Cenazesini, kuzeni teslim aldı


Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, ruhsatsız işletilen maden ocağında meydana gelen iş kazasında Afganistan vatandaşı yaşamını yitirdi. Hayatını kaybeden yabancı uyruklu genci...
OYAK´tan, yeni bir üretim yatırımı...
Ekonomi

OYAK´tan, yeni bir üretim yatırımı...


OYAK’ın, dünyanın en büyük altıncı karbon siyahı üreticisi olan Continental Carboun’un hakim şirketi Tayvanlı International CSRC Investment Holding...
Vali Bektaş, çiftçilerle bir araya geldi
Gündem

Vali Bektaş, çiftçilerle bir araya geldi


Zonguldak Valisi  Erdoğan Bektaş, Eğerci Köyünde hali hazırda yapılan ve yapılabilecek tarım ve hayvancılık faaliyetleri  ile ilgili olarak muhtar ve çi...
Posbıyık: “İnsanlarımızı üretime yönlendirmek istiyoruz”
Ekonomi

Posbıyık: “İnsanlarımızı üretime yönlendirmek istiyoruz”


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Merkez Halk Evi’ni ziyaret ederek kursiyerler ile görüştü. Y...
Kdz Ereğli TSO’da “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma” eğitimi…
Ekonomi

Kdz Ereğli TSO’da “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma” eğitimi…


Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Sinan Yılmaz, “Türkiye’de ise işletmelerin ancak beşte bir...
Jandarmadan uyuşturucu operasyonları: 2 gözaltı
Gündem

Jandarmadan uyuşturucu operasyonları: 2 gözaltı


Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin yaptığı uyuşturucu operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. İki ayrı operasyonda 2 şüpheli ...
POSBIYIK’IN, “ANTİ-DEMOKRAT” TAVRI
Gündem

POSBIYIK’IN, “ANTİ-DEMOKRAT” TAVRI


...
HÜSEYİN UYSAL İÇİN ÜÇ ZARF
Gündem

HÜSEYİN UYSAL İÇİN ÜÇ ZARF


...
Zabıtadan “Şırınga Çikolata” denetimi!
Gündem

Zabıtadan “Şırınga Çikolata” denetimi!


Ankara ve Diyarbakır’da ‘şırınga çikolata’dan 2 çocuğun hayatını kaybetmesi üzerine teyakkuza geçen Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta M&uu...

KÖŞE YAZARLARI

POSBIYIK’IN, “ANTİ-DEMOKRAT” TAVRI
HÜSEYİN UYSAL İÇİN ÜÇ ZARF
Nöbetçi Eczaneler

PİYASALAR

5,8147
6,4658
275,96

KDZ.EREĞLİ'DE HAVA DURUMU

açık
açık 14o

SON YORUMLAR